banner9

Balkan Vakfı Geliyor

İzmir’deki 35 balkan derneği ile 5 federasyonun yöneticileri birlikte hareket etme kararı aldı. Dernek ve federasyon yöneticileri dağınık yapıyı sona erdirmek amacıyla Balkan Vakfı kurulması konusunda uzlaştı.

Balkan Vakfı Geliyor
İzmir Balkan Dernekleri Federasyonu Başkanı Vahap Savaşan, Ege Balkan Türkleri Federasyonu Genel Başkanı Hüseyin Kocaman, Ege Balkan Rumeli Dernekleri Federasyonu, Uluslararası Balkan Federasyonu ve Pomak Dernekleri Federasyonu yöneticileri ile balkan dernekleri başkan ve yöneticileri Alsancak’taki Uluslararası Balkan ve Türk İş Dünyası Derneği’nde bir araya geldi
 
Balkan dernekleri yöneticileri dağınık yapının sona erdirilmesi ve kurumsal bir bütünlük sağlanması konusunda uzlaştı. Balkan camiasının bir bütün olması gerektiğini belirten yöneticiler Balkan Vakfı kurulması gerektiğini, bu konuda çalışma yapılması konusunda uzlaştı. Toplantıda genel sekreterlik görevine Ömür Şanlı, basın sözcülüğü görevine Medat Şenay oy birliği ile seçildi.
 
Ömür Şanlı balkan dernek ve federasyon yöneticilerinin her ay düzenli toplanacağını, o ay gelişen olayların değerlendirileceğini söyledi. Bir sonraki toplantının İzmir Sancak Rumeli Kültür ve Dayanışma Derneği’nde gerçekleştirileceğini belirten Şanlı, "Her ay ülke ve şehrimizin gündemini değerlendireceğiz. Ayrıca değişik ilçelerdeki derneklerimizde yapacağımız toplantılarda o ilçelerimizde yaşayan insanlardan sorunları dinleyecek çözüm yolları konusunda ortak değerlendirmeler yapacağız. Artık balkan camiası bir bütün olacak. Ayrıca ilk toplantıda balkan masaları olacak. 11 balkan ülkesinin temsilcileri belirlenecek" dedi.
 
Medat Şenay ise Balkan camiasında kurumsallığın ön plana çıkarılacağını, bu amaçla Balkan Vakfı kurulması konusunda fikir birliğine varıldığını söyledi. Bu konuda hukuki bir çalışma yapılacağını belirten Şenay, "Artık Balkan camiası olarak her ay kamuoyuna düzenli açıklamalar yapacağız. Artık kimse Balkan camiası adına görüş belirtemeyecek. İzmir’deki bütün federasyonlar ve dernekler bu çatı altında olacak. Artık kum tanesi gibi, değil, kaya gibi bütün olacağız" şeklinde konuştu.
 
 
Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2015, 13:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER