Balçova'nın Bütçesi 60 Milyon Lira

Balçova Belediyesi’nin 2016 yılı bütçesi 60 Milyon TL olarak belirlendi. Toplantıda, Ankara’da yaşanan katliamda hayatını kaybeden vatandaşlar için 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.

Balçova'nın Bütçesi 60 Milyon Lira
AK Parti adına söz alan Grup Başkan Vekili Evrim Özem belediye hizmetleri ile ilgili eleştirilerini dile getirdiği konuşmasında “Veterinerlik, Temizlik İşleri, ve Özel Kalem Müdürlükleri’nin bütçelerine gereğinden fazla ödenek ayrıldığını, bazı hizmetlerin ise gereksiz olduğu için ayrılan ödenekleri de gereksiz bulduğumuz için bütçenin bazı maddelerine kabul oyu vermeyeceğiz" dedi.
 
Eleştirilere cevap veren Balçova Belediye Başkanı Mehmet Ali Çalkaya belediyenin her kuruşunu Balçova Halkı’nın refahı için harcadığını ifade ederek “Eleştirilen temizlik işleri müdürlüğü belediyenin can damarıdır. Biz daha temiz bir Balçova yaratmak için çalışıyoruz. Bunun için de son teknolojiyi kullanıyoruz. Balçova’da her gün çöpü alınmayan, konteynırları özel deterjanlar ile yıkanmayan sokak yoktur. Veteriner İşleri Müdürlüğümüz de çok hassas bir müdürlüktür. Sokak hayvanlarından şikayetçi olan insanlar kadar bu hayvanları çok seven insanlarımız da var. Ben de hiçbir canlının öldürülmesi taraftarı değilim. Bu yüzden teknolojiyi kullanıp masraf yapmak zorundayız" diye konuştu. Özel Kalem Bütçesi ile ilgili de konuşan Başkan Çalkaya “Siz bu bütçeden yemekler yeniyor, çiçekler ve hediyeler gönderiliyor, geziler yapılıyor zannediyorsunuz ancak öyle değil. Ben 12 yıldır belediyenin 1 kuruşunu gereksiz bir yere veya kendi şahsi keyfim için harcamadım. Biz bu bütçe ile sosyal yardım hizmetlerine destek oluyoruz, çocuklarımızı üniversite gezilerine gönderiyoruz, Ramazan’da, Muharrem’de vatandaşlarımız ile birlikte oruç açıyoruz" diye konuştu
 
2016 Mali Yılı Gelir-Gider Bütçesi’nin görüşüldüğü Balçova Belediye Meclisi’nde 60 Milyon TL olarak öngörülen bütçenin maddeleri tek tek oylandı. CHP’li meclis üyeleri tüm maddelere onay verirken AK Partili Belediye Meclis Üyeleri’nin bazı maddeleri hariç onay verdiği Balçova Belediyesi Bütçesi kabul edildi.
 
Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2015, 11:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER