Balçova'da Alevler Korkuttu

Yeşil dokusu ile İzmir’in akciğeri konumunda olan Balçova’da çıkan yangın korkuttu. Büyükşehir belediyesi ve itfaiye ekiplerinin müdahelesi ile yangın büyümeden söndürüldü.

İzmir’in en yeşil ilçelerinden Balçova’da makilik alanda çıkan yangın büyük korkuya neden oldu. Balçova Belediye Başkanı Mehmet Ali Çalkaya alevlerin ortasında söndürme ekipleri ile birlikte çalışarak yangına müdahale etti.

 

Yeşil dokusu ile İzmir’in akciğeri olan Balçova’da akşam saatlerinde çıkan yangın büyük korkuya neden oldu. Makilik alanın hemen yanındaki Barış sokaktaki vatandaşların kuru otları temizlemek için yaktığı ateş, rüzgârında etkisi ile bir anda yayıldı. Zaman zaman evlerin kıyısına kadar yaklaşan alevleri ilk başta vatandaşlar söndürmeye çalıştı. Kısa sürede makilik alanın tamamında etkili olan alevlere, İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’ne ait 3 itfaiye aracı ile Orman Bölge Müdürlüğü’ne ait 7 arasöz ve bir yer ekibi müdahale etti. Müdahale için kalkan söndürme uçağı, alevlerin ormanlık alana yayılmaması için havadan söndürme çalışması yaptı.

 

Balçova’nın yeşil dokusu ile İzmir’e örnek olduğunu ifade eden Çalkaya, “Biz sadece ağaç yangını olarak bakmıyoruz, aynı zamanda çocuklarımızın geleceği yanıyor. Umarım bir daha böyle bir olay yaşamayız” diye konuştu.

 

Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2013, 11:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER