banner9

Balbay'ı Kurultay Üzerinden Eleştirdi

AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay’ın partisine yönelik eleştirilerini hatırlatarak, onu kurultayda aday olamamasıyla vurdu. Kaya, "CHP’nin İzmir milletvekillerinin, İzmir delegelerinin bile destek vermediği, aday olabilmesi için gerekli imzayı vermediği bir İzmir milletvekilinden bahsediyoruz. Kendisine ne söylesek boş" dedi.

Balbay'ı Kurultay Üzerinden Eleştirdi
AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay ve CHP İzmir İl Başkanı Alaattin Yüksel’in son günlerde basına yansıyan açıklamalarını değerlendirdi. Balbay’ın, hükümetin İzmir’de gerçekleştirdiği yatırımlar ve sürdürülen projeler üzerinden yaptığı eleştirileri devam ettirmesini hayretle karşıladığını belirten Kaya, şöyle konuştu:
 
"Biz gayet büyük nezaket içerisinde, hükümetin İzmir’e gerçekleştirdiği yatırımlar ve sürdürülen projeler hakkında Balbay’a bilgilendirme yaptık. Kendisine hamasi söylemleri terk etmesi, varsa İzmir için bir önerisi ve projesi onu ortaya koyması için çağrıda bulunduk. Ama gördük ki, Sayın Balbay eski alışkanlıklarını bırakmıyor. Demagoji yapıyor, polemik üreterek gündemde kalma hevesine kapılmış görünüyor. Gündemde kalmak uğruna komik olmayı göze aldıysa, kendisine diyecek sözümüz yoktur. CHP’nin Genel Başkanlığına aday olacağını açıklayıp, kendi partisinin İzmir delegelerinden bile teveccüh göremediğini, aday olabilmek için gerekli imzayı toplayamadığını unutmadık. CHP’nin İzmir milletvekillerinin, İzmir delegelerinin bile destek vermediği, aday olabilmesi için gerekli imzayı vermediği bir İzmir milletvekilinden bahsediyoruz. Kendisine ne söylesek boş."
 
AZ LAF ÇOK İŞ
 
Balbay’ın açıklamasında Küçük Menderes Havzası’nı gezdiğini ifade edip, çiftçinin sorunlarının çözümü yönünde kendisine çağrıda bulunmasına da değinen Kaya, "Ben, o bahsettiği havzada doğup büyümüş bir insanım. Küçük Menderes Havzası’nı da, havzadaki çiftçimizin ve esnafımızın durumunu da çok iyi bilirim. En son geçtiğimiz hafta bölgedeki süt üreticileri ile Ankara’da bir araya geldik, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı nezdinde bir takım temaslarda bulunduk. Bizi bölgedeki süt üreticisine sorsun, Ödemiş’in Hamamköy’ündeki kiraz üreticisine, Bozdağ’ın zirvelerindeki Tekke’nin patates üreticisine sorsun. Bizim doğup büyüdüğümüz, aidiyet bağımız olduğu havzayla aramıza giremez. Üretmeye çalıştığı algı tutmaz" dedi.
 
YÜKSEL’E SERT TEPKİ
 
AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, CHP İzmir İl Başkanı Alaattin Yüksel’in Başbakan Binali Yıldırım’ın İzmir ziyareti sonrasında yaptığı açıklamaları da değerlendirdi. CHP İl Başkanı Yüksel’in üslubunu eleştirip, siyasi nezaketten uzak olduğunu öne süren Kaya, şöyle konuştu:
 
"Alaattin Yüksel, bildiğimiz gibi. Siyasi nezaketten uzak, üslupsuz, hırçın, İzmir’in ılıman siyasi ikliminden nasibini almamış bir kişiden bahsediyoruz. Aziz Kocaoğlu İzmir’deki Başbakanlık Ofisi’nde Başbakanımız Binali Yıldırım ile İzmir ve İzmir’e yapılacak hizmetleri konuşurken, kendisi bir açıklama yapıyor ve ortamı germeye çalışıyor. İzmir’i seven, İzmir’i düşünen, kentine aşık bir siyasetçi bunu yapar mı? Ancak kendisi ne yaparsa yapsın, ne kadar tahrikte bulunursa bulunsun, biz bize uzatılan eli geri çevirmeyeceğiz. Aziz Kocaoğlu, Binali Yıldırım’a İzmir ile ilgili projeler ve kentin beklentilerini içeren taleplerini iletti. İzmir için yapılması gereken neyse Başbakanımız tarafından yapılacaktır. CHP’nin yıllardır İzmir kamuoyuna ’AK Parti İzmir’e ayrı bir gözle bakıyor, ayrımcılık yapıyor, İzmir’i cezalandırıyor’ söylemi Başbakanımız Binali Yıldırım ile çökmüştür. CHP’nin bu yalanını, biz her defasında İzmir’e gerçekleştirdiğimiz hizmetlerimizle boşa çıkardık, yüzlerine vurduk. Şimdi de, partimizin Genel Başkanlık ve Başbakanlık koltuğuna bir İzmirli oturdu. AK Parti’nin İzmir’e verdiği önem, değer, bakış açısı tam anlamıyla budur. Ben bir İzmirli olarak Sayın Alaattin Yüksel’in üslubunun İzmir’e ve İzmir’in temsil ettiği değerlere yakışmadığını düşünüyorum."
Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2016, 14:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER