Balbay'dan Ön Seçim Kararı!

CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, ikinci bölgeden ön seçime girme kararı aldı.

Balbay'dan Ön Seçim Kararı!
Cumhuriyet Halk partisi İzmir Milletvekili Mustafa Balbay'dan flaş karar... Balbay, 29 Mart'ta yapılacak ön seçime 2. bölge'den girme kararı aldı. Kararını CHP'li üyelere gönderen Balbay, demokrasi vurgusu yaptı. Balbay, ''Demir parmaklıklar ardında başladığım siyasi mücadelemi CHP üyelerinin kararıyla devam ettirmek istiyorum'' diye konuştu. 
 
Balbay'ın üyelere gönderdiği metin de ise şu ifadeler bulunuyor:
 
Partimizi iktidara taşıma yolculuğunda önemli bir buluşmaya hazırlanıyoruz. Demokrasi şölenimiz  önseçim 29 Mart’ta yapılacak.
 
Demir parmaklıklar ardında başladığım siyasi mücadelemi CHP üyelerinin kararıyla devam ettirmek istiyorum.
 
1977’de Ege Üniversitesi’nde gençlik hareketleriyle katıldığım özgür, demokratik Türkiye mücadelesini, 7 Haziran seçimlerinin ardından iktidarda sürdürmek en büyük hedefimdir.Mesleki doğum yerim olan İzmir’in sevdasını her zaman içimde taşıdım.
 
Benim kan grubum ‘İzmir Rh pozitif’tir.
 
Hapishane hücrelerinde bile diz çökmeden yükselttiğim bu mücadelenin çok önemli bir evresindeyim. İzmirli sadece zeybek oynarken diz çöker.
 
Yalan ve talanla örülü, faşizan iktidar karşısında diz çökmedik, çökmeyeceğiz,  bu karanlık dönemi sandıkta bitireceğiz.
 
4 yıllık milletvekilliği sürecinin 2.5 yılını demir parmaklıkların ardında geçirdim. Özgürlüğüme kavuştuktan sonra partimin verdiği görevler doğrultusunda, İzmir’i ihmal etmeden Türkiye’nin dört bir yanına koştum. 
 
Şimdi mücadeleyi daha da yükseltme, İzmir’i şahlandırma, partimizi iktidara taşıma zamanı.
 
Bu onurlu görevi nasıl sürdüreceğime CHP’nin İzmir 2. Bölgedeki Aliağa, Bayındır, Bayraklı, Bergama, Beydağ, Bornova, Çiğli, Dikili, Foça, Karşıyaka, Kemalpaşa, Kınık, Kiraz, Menemen, Ödemiş, Tire ilçe örgütlerimizin üyeleri karar verecektir.Milletvekili aday listesini belirlemede en demokratik makam üyelerimizin vicdanıdır.   Ben kendimi o vicdana teslim ediyorum.
 Örgütümüze, üyelerimize güveniyorum.
 
Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2015, 16:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER