banner51

Balbay Oyunu Karşıyaka'da Kullandı

CHP İzmir Milletvekili Mustafa Ali Balbay, oyunu Karşıyaka Bahriye Üçok Mahallesi Zübeyde Hanım İlköğretim Okulunda kullanırken, “ Her oy bir çividir. Kullanılmayan oy demokrasinin çivisini çıkarır. Kullanılan her oy demokrasiyi sağlamlaştırır” dedi.

Balbay saat 11.00 sıralarında Zübeyde Hanım İlkokulu’nda 1165 nolu sandığa gelerek oyunu kullandı. Pek çok CHP üyesi Balbay’ın oyunu kullanacağını açıkladığı okulun önüne gelerek sevgi gösterisinde bulundu. Balbay CHP’lilere, “ Arkadaşlar aydınlık Türkiye mücadelesi hiçbir zaman bitmeyecek, 1 Kasım en önemli dönüm noktalarından biri” dedi.
 
Balbay oyunu kullandıktan sonra zarfı sandığa atarken şunları söyledi:
 
“ Bu salonda sandığa giden temsilci ve oy kullanmaya gelenler birlikteyiz. Türkiye’de de hep böyle birlikte olalım. Demokrasilerin en önemli unsuru seçimlerdir. Halkın oyunu kullanması iradesini ortaya koymasıdır. Bir oy bir çivi demektir. Anadolu bir söz vardır, bir çivi bir nal kurtarır, bir nal bir at kurtarır, bir at bir süvari birliğini kurtarır, bir birlik bir orduyu kurtarır, bir ordu memleket kurtarır böyle gerekir” dedi. Balbay oyunu kullandıktan sonra 1921 doğumlu Atatürk’le İsmet İnönü’yle aynı yerlerde bulunmuş Şadıman Ozan’la karşılaştı. Tekerlekli sandalyede oy kullanmaya gelen Ozan’ı adının bulunduğu seçmen listesine Balbay götürdü. Oyunu kullanmasına yardımcı oldu. Şadıman Ozan, “ Türkiye Cumhuriyeti ilelebet yaşasın” dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2015, 15:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER