Balbay Her Yerde Konuşuyor

CHP İzmir Milletvekili Mustafa Ali Balbay seçimlere kısa süre kala çalışmalarını yoğunlaştırarak, kahve ve sokaklarda, her yerde seçmenlerle bir araya gelip, konuşuyor.

Balbay Her Yerde Konuşuyor
Ön seçim çalışmaları sırasında sabah evlerde kahvaltı toplantıları, gecede kahve içimi toplantılar düzenlediğine dikkat çeken Mustafa Balbay, şimdi de mini mitinglerle farklı bir kampanya yürütüyor. Balbay kahvehanelerde işsiz yurttaşlarımızın yada emeklilerin oyun oynamayı tercih ettiğini belirterek, "Kahveye gidip insanların elini sıktığınızda göz temasında bile zorlanıyoruz. Ya dikkatlerini oyuna vermiş oluyorlar yâda bizim gelişimize hazırlıklı olmuyorlar. Bunun üzerine yöntem değişikliğine gittim. Herkesin elini sıktıktan sonra bir merdiven yükselti bularak insanlara, arkadaşlar sizden bir şey isteyeceğim diyorum. Herkes Balbay ne isteyecek diye bakarken, 2 dakikanızı isteyeceğim 3 dakikayı bulmayacağım diyorum ve onlara 1 Kasım seçimlerinin önemini anlatıp mutlaka sandığa gitmeleri gerektiğini, ’Önce Türkiye’ diyen CHP’nin güçlenmesi halinde onlarında güçleneceğini söylüyorum" dedi.
 
1 Kasım seçimlerinde bir oyun bile önemli olduğunu dile getiren Balbay, "Sevgili kardeşlerim, bir mıh bir at kurtarır. Bir at bir süvari kurtarır. Bir süvari bir takımı kurtarır. Bir takım bir orduyu kurtarır. Bir ordu da memleketi kurtarır. İşte bir oyun önemi bu kadar önemlidir. Lütfen 1 Kasım’da sandığa gidin ve iradenizi ortaya koyun. 7 Haziran’daki iradenizi ciddiye almayanlara da iyi bir ders verin" diye konuştu.
 
Balbay kahvehanelerin yanı sıra park köşelerinde yâda sokak başlarında 5 kişiden fazla bulduğu herkese yaklaşıyor ve onlardan da sadece 2 dakika istiyor. 2 dakika süreyi alınca da güncel konulara değinip onlara sandık çağrısı yapıyor. Balbay vatandaşlara şöyle sesleniyor:
 
"Atatürk’ün güzel bir sözü var. ’Umutsuz durum yoktur, umutsuz insan vardır’ diyor. Biz umutsuz insanlardan değiliz. Biz her koşulda umut üretebilmiş mücadele insanlarıyız. Topluma da bunu aşılamaya çalışıyoruz. Umudun en büyük kaynağı yalnızlıktır. Umutsuzluk yalnızlıktan doğar. Biz bir araya geldikçe çoğaldıkça umudu da artıracağız."
 
Balbay AK Parti İl Başkanı’nın CHP milletvekillerinin sahada olmadığı yönündeki değerlendirmesine karşılık da "Biz yanımıza hiçbir koruma almadan yurttaşlarımızın arasına giriyoruz, konuşuyoruz, sohbet ediyoruz. Yurttaşlarımızın sorunlarını dinliyoruz, geleceğe ilişkin projelerimizi anlatıyoruz. Eğer halkın içinde olmayı korumalarla birlikte yurttaşları neredeyse ürküterek dolaşmayı anlıyorlarsa, biz onlardan değiliz. Biz halkın içinde dolaşmayı bir yana bırakın biz halkın kendisiyiz" dedi.
Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2015, 14:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER