banner9

'Bakanlıktan Fazla Hizmet Ürettik'

İzmir'in Tire İlçesi'ndeki Hizmet Merkezi binasının açılışında konuşan CHP'li İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, bazı ilçelerin merkeze uzaklığının 190 kilometreyi bulduğunu belirterek "İzmir'den bu uzaklıklara, dağın başına hizmet götürmek zorluğunu aşmak için, çeşitli kentlerde hizmet merkezleri açmaya karar verdik. Bu merkezle Tire ile İzmir arasındaki koordinasyon daha güçlü olacak" dedi.

'Bakanlıktan Fazla Hizmet Ürettik'
İzmir Büyükşehir Belediyesi, Tire'de Hizmet Merkezi binası açtı. Merkezde, İZSU, ESHOT, İtfaiye, Hemşire Hizmetleri, Teknik gibi birimlerin işleri takip edilirken, sorunların çözümü için çok sayıda personel görev yapacak. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun, Tire Belediye Başkanı Tayfur Çiçek ile birlikte yaptığı merkezin açılışına eski Maliye Bakanı ve İzmir 3'üncü sıra milletvekili adayı Zekeriya Temizel, İzmir Milletvekili Özcan Purçu, Bayındır Belediye Başkanı Uğur Sesli, Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, Balçova Belediye Başkanı Mehmet Ali Çalkaya, Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer ve Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş katıldı. Tire Belediye Başkanı Tayfur Çiçek, son yerel seçim ile birlikte, geçmişte Tire Belediyesi bünyesinde bulunan birçok hizmet biriminin artık Büyükşehir Belediyesi'nin kontrolüne geçtiğini hatırlatarak, Tire Belediyesi'nin hizmet alanının küçüldüğünü belirtti. İzmir merkezinden yönlendirilen hizmetlerin uzak yerleşim alanlarına gitmesinde zorluklar yaşandığını belirten Çiçek, açılan Tire Hizmet Merkezi ile artık Tire ve köylerinin daha iyi şekilde hizmet alacağını savundu.
 
"MERKEZDEN HİZMET ZORLAŞTI"
 
Törende konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ise son yerel seçimle birlikte 9 ilçenin daha Büyükşehir Belediyesi'nin hizmet alanına dahil edildiğini söyleyerek "Büyükşehir Yasası'na adaptasyon noktasında zaman zaman sıkıntılar yaşadık. Sınırlarımız genişlemeden önce merkezden hizmet götürmek ve bu hizmetleri koordine etmek kolaydı. Fakat artık çok zorlaştı. Kimi yerlerin İzmir merkeze uzaklığı 190 kilometreyi buluyor. İzmir'den bu uzaklıklara, dağın başına hizmet götürmek zorluğunu aşmak için, çeşitli kentlerde hizmet merkezleri açmaya karar verdik. Tire ile İzmir arasında, Tire Belediyesi ile İzmir Büyükşehir Belediyesi arasında koordinasyon daha güçlü olacak" dedi. 
 
"TARIMDA BAKANLIK'TAN DAHA FAZLA HİZMET ÜRETTİK"
 
Devlet Demir Yolları ile anlaşma aşamasında olduklarını kaydeden Başkan Kocaoğlu, Tire ve Ödemişlilerin de İZBAN'dan faydalanacağını ifade etti. Tire'de yapımı planlanan arıtma tesisinin ise bazı engellere takıldığını vurgulayan Kocaoğlu, "Tarım ve hayvancılık alanında Bakanlığın bile yapmadığı hizmetlerde bulunduk ve üreticilerimize yardımcı olduk. Tire'de süt üreticilerine Tire Süt Kooperatifi aracılığı ile yaptığımız destekler, ova yollarında gerçekleştirdiğimiz iyileştirmeler bunun örnekleri arasındadır. Bizler, hizmet üretirken ve götürürken adil bir şekilde davranıp eşit hizmet götürme politikası uyguluyoruz. Bu politikamızdan taviz vermedik, vermeyeceğiz. Biz 11 yıl önce göreve geldiğimizde, İzmir'de raylı ulaşım sistemi 11 kilometreydi. Şimdi 100 kilometrelik çalışan bir sistem var. Torbalı ve Selçuk merkezlerinin de işlerlik kazanması ile bu daha da uzayacak. İleriki dönemlerde Tire ve Ödemiş'te de raylı ulaşım sistemini, İZBAN'ı görebileceksiniz" diye konuştu.
 
Başkan Aziz Kocaoğlu, terör saldırılarına karşı mücadele için birlik ve beraberlik çağrısı yaptı. Çalışıp üreterek temel değerlere sahip çıkılabileceğini vurgulayan Kocaoğlu, "Başka bir ülke bize yardım eli uzatmaz. Bunu böyle bilelim. Birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var. İzmir Türkiye'nin en aydınlık ve ileri kentidir. Bu konuda da üstüne düşen sorumlulukla öncülük yapacaktır" dedi.
 
Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2015, 16:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER