'Bakanlar maske takıyor'

CHP İzmir Milletvekili Alaattin Yüksel, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın kentsel dönüşüm konusunda iki yüzlü davrandığını belirterek sert konuştu: Dokuz projeyi aylardır bekletiyorlar sonra burada maske takıyorlar.

'Bakanlar maske takıyor'

CHP İzmir Milletvekili Alaattin Yüksel, CHP İzmir milletvekilleri Hülya Güven, Mustafa Moroğlu, CHP İzmir İl Başkanı Tacettin Bayır ve il yönetim kurulu üyelerinin katılımıyla partisinin İzmir İl Başkanlığı’nda düzenlediği basın toplantısında, bu hafta meclis gündemine gelecek olan Kentsel Dönüşüm Yasası’nın, Çevre ve Şehircilik Bakanı’na krallarda bile olmayan yetkiler kazandırdığını öne sürdü.

İzmir’in dokuz kentsel dönüşüm projesinin aylardır Bakanlar Kurulu’ndan onay beklediğini hatırlatan Yüksel, bakanların Ankara’da farklı İzmir’de farklı konuştuğunu, iki yüzlü olduklarını, maske taktıklarını iddia etti. Yüksel, hafta sonu İzmir’e gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın ‘İzmir’in kentsel dönüşüm projelerini acilen gerçekleştireceğiz’ yönündeki açıklamasını hatırlatarak, “İzmir’in dokuz ayrı kentsel dönüşüm projesi var. Ancak Bakanlar Kurulu’nun onayından  geçmiyor. Dördü 13 aydır, bir tanesi 10 aydır, biri yedi aydır, üçü bir aydır bekliyor.
 
Diğer kentlere bir günde onay
‘İzmir’in kentsel dönüşüm projelerini hazırlıyoruz’ diyerek bol keseden atanlar Ankara’da İzmir’in kentsel dönüşüm projelerini onaylamıyorlar. Bakanlar Kurulu, 22 adet kentsel dönüşüm projesini onayladı. Sadece biri MHP’li bir belediyeye ait. 21’i AKP’li belediyeye ait projeler. Bu projelerin ortalama onaylanma süresi 15 gün. Ankara’nın projeleri sadece bir günde onaylandı.” dedi. 
Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2012, 12:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER