Bakan Doğan'dan Ziyaret

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere İzmir’e gelen Kalkınma Bakanı ve HDP İzmir Milletvekili Müslüm Doğan, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nu ziyaret etti.

Bakan Doğan'dan Ziyaret

Görüşmede Doğan, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ile kente ilişkin projeler hakkında görüş alışverişinde bulundu. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Bakan Doğan’a İzmir’in sembolü Saat Kulesi’nin gümüş maketini armağan etti.  

 

ŞEHİT EVİNİ ZİYARET
 
Kalkınma Bakanı, HDP İzmir milletvekili Müslüm Doğan, İzmir'deki görüşmelerinden sonra Hatay'ın Reyhanlı İlçesi'nde sınırın Suriye tarafından açılan ateşle, şehit düşen piyade er Gökhan Çakır'ın Aliağa İlçesi'ndeki evini ziyaret etti. Burada şehit askerin babası Faruk Çakır ve diğer yakınlarınca karşılanan bakan Müslüm Doğan, ilk olarak dua etti. Taziye çadırında baba Faruk Çakır'la yan yana oturan Bakan Doğan, silahların bir an önce susturulması için çağrısı yaptı. Müslüm Doğan, şöyle konuştu:
 
"Böyle bir acının inşallah bir daha yaşanmamasını diliyorum. Bu çok büyük biri acı. Allah, kimseye evlat acısı vermesin. Ama yaşadığımız koşullar, maalesef bir akıl tutulması anlamında değerlendiriyorum. Bu sürecin hemen şimdi son bulması gerekiyor. İnsanlarımızın bu şekilde ölmesi hak ettiği şeylere değil. Ülkede yaşayan tüm insanlar kardeşimiz. Çok büyük bir acı. Silahla bu ülkede ne demokrasi gelir, ne de demokrasi yok edilir. Onun için tekrar 7 Haziran'a öncesine dönmemiz lazım. Kardeşlik ve barışın yeniden tesis edilmesi gerekiyor. Halk çocuklarının toprağa düşmesi ve 1 damlacık kanının toprağa dökülmesi artık kabul edilecek bir durum değildir. Benim Allah'tan istediğim inşallah bu kan bir an önce durur ve insanlarımız toprağa düşmez. Tekrar ailenin başı sağolsun diyorum. Allah hepimizin yardımcısı olsun." 
 
"BURADA HEPİMİZ KARDEŞÇE YAŞIYORUZ"
 
Bakanın konuşmasından sonra şehit askerin aslen Muşlu olan babası Faruk Çakır ise, "Benim yüreğim yandı, artık kimsenin yüreği yanmasın. İstemiyorum. Burada hepimiz kardeşçe yaşıyoruz. Huzur içindeyiz. İstiyorum ki, taraflar, bizim vekiller de aynen kardeş gibi olsun. Birlik beraberlik içinde olsunlar. Bir an önce hükümeti kursunlar. Bu gözyaşları olmasın, artık yeter. Anneler ağlamasın. İsteğimiz odur, başka yürekler yanmasın" dedi. Kalkınma Bakanı Müslüm Doğan, ziyaretin ardından tekrar temaslarda bulunmak üzere İzmir'e döndü. 
Güncelleme Tarihi: 15 Eylül 2015, 14:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER