'Bahane Üretmeyeceğiz Hizmet Götüreceğiz'

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, 3. kez kapılarını açan Uluslararası su kongresinde konuştu. Kocaoğlu, ''Yöneticilerin işi şikayet etmek değil. İhtiyacı olan herkese hizmet götürmektir'' dedi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Kent EXPO ile açılışını yaptığı 3. Uluslararası Sürdürülebilir Su Kongresi’nin ilk oturumunda konuştu.
 
Kocaoğlu, “Başarının temelinde yatan şey ise,  günümüzde yükselen bir değer olarak pazarlanmaya çalışan özelleştirme yaklaşımlarının aksine, toplum yararını esas alan verimli bir kamu işletmeciliği anlayışıdır. Küresel ısınmanın getirdiği “susuzluk”, bir başka ifadeyle, güvenli  su kaynaklarının süratle tükenmesi tehlikesi, yaşlı dünyamızın karşı karşıya bulunduğu tehlikelerin başında geliyor. Bu çerçevede ortaya konulan tüm rakamlar ve kentlerimizin karşı karşıya bulunduğu risk, hem biz yerel yönetimlere hem de merkezi idareye büyük sorumluluklar yüklüyor. Sonuçta yöneticilerin görevi, şikayet etmek değil, çözüm üretmektir.  İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak, görev ve yetki alanımıza giren tüm yerleşim birimlerindeki hemşerilerimizin sağlıklı suya eşit olarak ulaşabilmeleri için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz” diye konuştu.
 
Su yönetiminin küresel, bölgesel ve bireysel boyutlarının yer verilen Uluslararası Sürdürülebilir Su Kongresi’nde; su kaynakları, su tasarrufu, sel sularının kontrolü/yönetimi, geri kullanım, su stratejileri, sürdürülebilir altyapı ve kamu hizmetleri, enerji verimliliği konuları ele alınacak.
 
İZSU Genel Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen 3. Uluslararası Sürdürülebilir Su Kongresi 8-9 Ekim tarihlerinde 2 gün sürecek. Fuar İzmir D holü Auditorium’da düzenlenen kongrede; 20’ye yakını ABD, Avusturya, Finlandiya, Hollanda, İran, Japonya, Macaristan, Sırbistan ve Yunanistan’dan olmak üzere toplam 70’ten fazla konuşmacı yer alacak.
Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2015, 15:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER