banner9

Aziz Kocaoğlu Esti Gürledi!

CHP İzmir İl Kongresi'nde konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu sözlerine hem Nevzat Kavalar hem de Alaattin Yüksel'e başarılar dileyerek başladı.

Aziz Kocaoğlu Esti Gürledi!
'İZMİR'İ KİMSE KÖPEKSİZ KÖY SANMASIN'
 Kocaoğlu, "İkisiyle de uzun yıllar siyaset yapma, omuz omuza mücadele etme fırsatım oldu. Açık ve net söylüyorum ki, bazıları Ankara'dan il başkanını, ilçe başkanlarını, kurultay delegelerini, belediye başkanlarını aradığı saate kadar kongrede taraf olmadım. Namusum üzerine ant içerim. Hadi taraf oldunuz, hadi politika yapıyorsunuz saygı duyuyorum. 'İzmir Aziz Kocaoğlu'na mı kalacak', 'İzmir'i Aziz Kocaoğlu mu dizayn edecek' dendi. Bizim böyle bir iddiamız yok. Biz hem örgütümüze hem İzmirli hemşehrilerimize, yaşadığımız sürece minnettar kalacağız. İzmir'in en büyük koltuğunda görevimi namusumla şerefimle onurumla 12 yıldır hiçbir partilimizin başını öne eğmeden, hiçbir partilimizin hakkını hukukunu bozmadan herkese eşit ve adil yaptım, yapıyorum. Siyaset bir yaşam biçimidir ülkesini sevenler için. Siyasette önce ülke sonra parti sonra senin menfaatin gelir. İzmir'in adresini bilmeyenler, İzmir'le ilgili olmayanlar, CHP ile alakası olmayanlar kalkıp İzmir'i dizayn etmeye kalkamaz. İzmir'in 2009 yerel seçimlerinde 28 ilçesini ve büyükşehir belediyesini alan benim, 2014 yerel seçimlerinde 22 ilçe belediyesini ve Büyükşehir Belediyesi'ni kazanan da şahsımdı. Bu süreci çok iyi biliyorlar. Bu süreçte kimlerin arkadan hançerlediğini çok iyi biliyorlar. Bilmeyenler o günleri yaşamayanlar çeşitli nedenlerle buradan aday olup milletvekili adayı olanlar bu gerçeği öğrenemezler. Çünkü yaşamadı, yaşayamazlar da onlar kulis siyaseti yapıyorlar. Bizler halk siyaseti yapıyoruz. Halk siyaseti yapmaya da devam edeceğiz. Kimse İzmir'i köpeksiz köy sanmasın. İzmir'in sahibi Aziz Kocaoğlu değil. İzmir'in sahibi CHP delegeleri de değil. 4.5 milyon İzmirli'dir. 4.5 milyon İzmirli bize sahip çıkıyor. Listede seçilecek yere konulup da milletvekili olup kükremenin, ön seçimden çıkanlara saygı duyuyorum ama, kontenjandan gelenlerin İzmir'i dizayn etmeye hakkı yoktur. O atılan tweetlerin, mesajların hesabını burada 650 delege vermek zorunda. AKP iktidarının zulmüne karşı 130 arkadaşımız yargılanırken kim varsa orada bu İzmir'in sahibi odur. Bunu böyle bileceksiniz" diye konuştu.
 
 
'BELEDİYE BAŞKANLIĞI'NDAN VAKIF SENEDİ CEBİMDE GİTMEYECEĞİM'
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: 
 
"Atila Sertel'in kendisini ihbar edenlerden birinin İZBETON'da çalışan işçi olduğunu söylemesi doğru değil. Böyle bir manipülasyon yapmasını kendisine yakıştıramadım. Atila'nın o zaman da hakkını hem Genel Merkez'de hem örgüt içinde en çok savunan bendim. Şimdi gelelim Yüksel Çakmur'un sözlerine. Acı bir gerçeği sizlerle paylaşmak istiyorum. Sayın Çakmur'un siyasi hayatı boyunca bir il yönetimi, ilçe başkanlığı, il başkanlığı yaptığını duydunuz mu? Yok. Aday olmadığı bir seçimde il binasına geldiğini, çalıştığını gördünüz mü, duydunuz mu? Herkes eğri oturacak doğru konuşacak. Hepimiz başta ben olmak üzere neyse hakkımızı vereceksiniz. Ben İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na ceketimle geldim, ceketimle gideceğim. Burayı iyi dinleyin. Burayı çok iyi dinleyin. Burada şov yapanlar, burayı çok iyi dinleyecek! Ben Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nı bıraktığım zaman belediye olanaklarıyla kurulan vakıf senedi cebimde gitmeyeceğim. O vakıf binasında 21 yıldır oturmayacağım. Bu bana yakışmaz. Kendisine yakıştıranlar da bu kürsüden şov yapma hakkına sahip değildir. Konuşmuyoruz diye, efendilik yapıyoruz diye kimse bunu bilmediğimizi sanmasın. Her şeyi biliyoruz. 1954 yılından beri bu partinin canlı tarihiyim. Örgüt, İzmir, CHP ve ülkemiz kazansın."
Güncelleme Tarihi: 20 Aralık 2015, 17:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER