banner9

Aytun Çıray, Binali Yıldırım'a Yüklendi

CHP'li Aytun Çıray, AK Parti İzmir Milletvekili Adayı Binali Yıldırım'ın, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'na karşı söylediği sözlere ve "En az 11 vekil çıkaracağız." iddiasına tepki gösterdi.

Aytun Çıray, Binali Yıldırım'a Yüklendi
CHP İzmir Milletvekili ve PM Üyesi Aytun Çıray AK Parti İzmir Milletvekili Adayı ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme eski Bakanı Binali Yıldırım’ın Kocaoğlu için yaptığı “Başkanın elinden tutup onu dolaştıracağım, nerede işi varsa halledeceğim” açıklaması üzerine çok sert konuştu.
 
Çıray, “Sayın bakan suç ikrarında bulunmuş. Başkan Kocaoğlu’nun 'iktidar İzmirlilerin çıkarlarını engelliyor' sözünü doğrulamıştır. 13 buçuk yıldır aklı neredeymiş?  İzmir’in sorunlarını çözmek şimdi şimdi mi aklına gelmiş? Sayın Bakan'ın Aziz Kocaoğlu’nun elinden tutup bakanlıklara götürmek gibi bir haddi olamaz. Aziz Başkan halkın doğrudan seçtiği bakan seviyesinde bir başkandır. Üstelik AKP'nin işlerini engellemesi sayesinde bakanlıkarın yolunu İstanbul ve Ankara belediye başkanlarından daha çok biliyor. Çünkü onlar gitmeden işlerini yürütüyor. Aziz bey ise İzmirlilerin haklarını savunmak için defalarca Ankara'ya gitmek ve yazışmalar yapmak zorunda kalıyor.  Sayın bakan kendi işine baksın. Tekrar aday olmuş gelmiş, yenilen pehlivan güreşe doymazmış. Yine dr kendisiyle birlikte belli bir seviyede mücadele etmeyi umuyoruz” dedi.
 
CHP İTİŞ KAKIŞIN İÇİNDE HİÇ OLMADI
 
Çıray, Yıldırım’ın diğer bir açıklaması “Artık yaşlandık sürekli çekişme itişmeyle zaman kaybediyoruz. İzmir’e rağmen bir şey yapmam” demeci için de konuştu.  Çıray, “İtiş kakış da iki taraf olmalıdır. CHP itiş kakış içinde hiç olmadı. İtilip kakılan halkın haklarını savundu. Hiç kimseyle kavgamız yok. CHP’nin kavgası milletin mutluluğunu arama özgürlüğünü sağlama kavgasıdır” diye konuştu.
 
2 BİN PROJEYİ BOŞ VERSİNLER DE…
 
Yıldırım’ın projelere dair yaptığı açıklamalara ilişkin konuşan Çıray, “2 bin projeyi boş versinler de Bayındır yolunu bitirsinler. 9 yılda bu yolu bitiremediler. İzmir İstanbul yolunda kaç km yapıldı? Başlattıklarını bitirsinler... Olumlu bir iş yaparlarsa yanlarında oluruz” dedi.
 
KOCAOĞLU’NUN HİZMETLERİ KONUŞULDU
 
Toplantının içeriği hakkında konuşan Çıray, “Toplantıda hiç özel bir şey konuşulmadı. Aziz Bey’in hizmetleri konuşuldu. Sayın Aziz Kocaoğlu’nun İzmir’de göreve yeni başlamış gibi aynı heyecanla hizmetlerini anlattı. Bizde gurur duyduk” diye konuştu.
 
DURAN KANI AKITAN ONLARDIR
 
Çıray son olarak ülkenin içinde bulunduğu durumla ilgili konuşurken, teröre de değindi. Çıray, “Biz tezkereye olumlu oy vererek AKP'nin değil milletin çıkarlarına destek olduk. AKP’ye destek olamayız. Çünkü ülkeyi bu hale onlar getirdi. Duran kanı akıtan onlardır. Bu ülkede kan akıyorsa, ülkeyi kim yönetiyorsa sorumlusu odur. Türkiye’nin başında şu anda bölücü bir yönetim anlayışı hüküm sürüyor. Eğer yanlış bir siyaset gütmeselerdi, Türkiye’de bugün kan akmazdı. Türkiye’de ihtiyaç olan yurttaşların kardeşliğidir. Modern devletlerde, ırkların, mezheplerin kardeşliği olmaz. Yurttaşların kardeşliği olur” dedi.
 
Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2015, 11:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER