'Ayrıştırıcı Değil, Birleştirici Olacağız'

CHP Konak İlçe kongresine muhalefetin adayı olarak hazırlanan Murat Erginci, basın toplantısı yahptı, ''Önce Türkiye, Önce insan diyerek yola çıkıyoruz'' dedi.

'Ayrıştırıcı Değil, Birleştirici Olacağız'
 
CHP Konak İlçe Kongresi 22 Kasım’da Selahattin Akçiçek Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Aynı zamanda belediye meclis üyesi olan Murat Erginci’nin CHP Konak İlçe Başkanlığı’ndaki adaylık açıklamasına PM eski üyesi Hüseyin Saygılı, Milletvekili adayları Muhsin Kurt ve Nilay Kökkılınç, Konak eski İlçe Başkanı Aytekin Tunus, il eski yöneticilerinden Zeki Günen, Sosyal Demokrat Diyalog Platform Sözcüsü Aytekin Sözen, çok sayıda mahalle muhtarı, delegeler ve partililer katıldı.
 
Murat Erginci toplantıda yaptığı konuşmada “Cumhuriyet Halk Partisi’ni iktidara taşıyacak yönetim anlayışını birlikte geliştireceğiz. Birlikte ve dayanışma içerisinde siyaset yapmanın erdemini ve başarısını oluşturacağız. Siyaset yapma anlayışımız ayrılıkları değil, benzerlikleri öne çıkarmak üzerinedir. Dışlayıcı değil kapsayıcıdır.
 
Din, dil, ırk, mezhep ve cinsiyet ayrımına karşı duruyoruz. Enerjimizi her zaman ’Önce Türkiye, Önce İnsan’ hedefiyle birleştirici yönde ve yerel yönetimlerle örgüt arasındaki uyumlu çalışmaları geliştirmek üzere kullanacağız. Sonuç ne olursa olsun; ülkemizin ve partimizin kazanacağı pazar günü yapılacak demokrasi şölenimize tüm örgütümüzü davet ediyorum" dedi.
 
 
Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2015, 12:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER