Aylan Hala Yüreklerde

Can yeleksiz umuda yolculuk yapan küçük Aylan’ın acısı hala yüreklerdeyken Basmane’de küçükler için üretilen can yelekleri maalasef cansız çocuk mankenlerin üzerinde sergileniyor. Türkiye'nin en büyük kentlerinden birinde günde onlarca kişi ölümü göze alarak umuda yolculuğa çıkıyor.

Aylan Hala Yüreklerde
Dünya cansız bedeni Bodrum sahillerine vuran 3 yaşındaki Aylan’ ağlıyor… Üzerinde can yeleği bulunmayan ve ailesiyle birlikte yeni umutlar için Kanada’ya gitmeye çalışan çocuğun hikayesi yürekleri dağladı. Aylan hayatını kaybettiğinde üzerinde bir can yeleği bile yoktu.
 
35 LİRAYA ÖLÜM YELEĞİ
 
İzmir Basmane’den dün gelen bu fotoğraf ise umut yolculuğunun ne hale geldiğini gözler önüne serdi. Dükkanlar sanki çocuk elbisesi satar gibi çocuklar için özel can yelekleri satıyor. Bu can yeleklerinin ise çocuk mankenler üzerinde sergilenmesi acı bir görüntü olarak DHA muhabiri Mustafa Oğuz’un objektifine yansıdı.  
 
Göçmenler tarafından yoğun talep gören can yelekleri cansız çocuk mankenlerin üzerinde sergileniyor… Ve göçmenler İzmir gibi büyük bir kentten ve İzmir’in göbeğinden ölümü göze alarak umut yolculuğuna çıkıyor.
 
Kaynak:Hürriyet
 
 
 
Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2015, 21:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER