Ayakkabı Fuarı Sonlanıyor

Kapılarını 35’inci kez açan Ayakkabı Yaz-Ayakkabı, Çanta ve Aksesuarları Fuarı’nda 2014 ilkbahar/yaz ayakkabı, çanta modelleri İzmir’de büyük ilgi gördü.

 
Vizon, mint yeşili, pudra, yavruağzı, dore renklerinin ön planda olduğu kadın ayakkabı modellerinde stilettolar bu yılda revaçta. Rahatlığın ön planda tutulduğu ayakkabı modellerinde bayanların vazgeçilmez tercihi dolgu topuklar vitrinlerde yerini alırken parmak arası taşlı sandaletler dikkat çekti. Erkek modellerinde ise bordo ve lacivert renkleri tercih ediliyor.
 
Bu yılın modası olan deri üzerine atılan ayrı renklerde boya ile elde edilen filisaj modası ve astarsız deri vaketa modellerinin sergilendiği Ayakkabı Yaz Fuarı’nda dantelli ve incili modeller de unutulmadı.
 
Çantalarda rugan modası devam ederken, çocuk ayakkabılarında bu yazın rengarenk modelleri Ayakkabı, Çanta ve Aksesuarları Fuarı’nda yerini aldı.
 
Fuar süresince Türkiye’nin çeşitli kentlerinden ve birçok ülkeden ziyaretçinin geldiği Ayakkabı Yaz Fuarı’na; Ankara, Konya, Denizli ve Afyon’dan özel otobüsler ile alım heyetleri de geldi.
 
Fuar süresince yurt dışından Romanya, Yemen, İsrail, Azerbaycan, Yunanistan, Fas, Filistin, Lübnan, Libya, Mısır, Ürdün, Irak, Gürcistan’dan alım heyetleri önemli iş bağlantıları yapmak üzere fuarı ziyaret ediyor.
 
İZMİR AYAKKABI MÜZESİ AYAKKABI YAZ FUARI’NDA
 
İzmir Ayakkabıcılar Odası İşletmeler Üstü Çıraklık, Kalfalık, Eğitim Merkezi’nin “İzmir Ayakkabı Müzesi” Ayakkabı Yaz Fuarı’nda sergileniyor. Dünden bugüne kadar ayakkabı ve ayakkabı üretiminde kullanılan el aletlerinin sergilendiği müzede çizme, takunya, yemen, çarık, asker ayakkabısı, kına gecesi ayakkabısı gibi modeller yer alıyor. 155 firmanın katıldığı fuar 12 Ocak 2014 Pazar günü sona erecek.
Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2014, 17:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER