banner51

Ayak Parmakları Olmadan Koştu

İzmir’de yaşayan 3 çocuk annesi ve 6 torun sahibi 63 yaşındaki Gazel Demiray, Romanya’da düzenlenen Balkan Veteranlar Atletizm Şampiyonası’nda 5000 metre yürüyüşte 3’üncü oldu. Ayak parmakları olmayan Gazel Demiray, kendisine destek olan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı AK Partili Fatma Şahin’e teşekkür etti.

Ayak Parmakları Olmadan Koştu
 
Gazel Demiray, 8 yıl önce başladığı atletizmde 50 madalya kazandı. Son olarak Yunanistan’da düzenlenen veteran şampiyonasına katılmak için İzmir Karşıyaka Belediyesi’nden yardım istedi. Belediye Başkanı’nın kendisiyle ilgilenmediğini söyleyen ve bu şampiyonaya gidemeyen Gazel Demiray, daha sonra doğum yeri olan Gaziantep’in Büyükşehir Belediye Başkanı olan Fatma Şahin’e telefonla ulaşarak ondan destek istedi.
 
Başkan Şahin’in destek verme sözü üzerine Gaziantep’e gelen Gazel Demiray, burada Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü formasıyla yarışmalara katıldı. Son olarak Romanya’da Balkan Veteranlar Atletizm Şampiyonası’nda 5000 metre yürüyüşte 3’üncülük, 100 metre koşuda da 4’üncü olan Gazel Demiray, bugün Başkan Fatma Şahin’le bir araya geldi.
 
İki ayağındaki parmakların henüz bebekken yandığını ve parmaklarının olmadığını ifade eden Demiray, şunları söyledi:
 
"Buna rağmen spor yapmak istedim. 8 yıl önce profesyonel sporcu olarak atletizme başladım. İzmir’de yaşıyordum İzmir, Karşıyaka Belediye Başkanı’ndan beni Yunanistan’da yapılan yarışmalara göndermesi için destek istedim, bana 1 dakikasını ayıramadı. Ben 3 defa Balkan şampiyonu, 1 defa Avrupa 8’incisi ve 11 defa Türkiye Şampiyonu olmuş bir sporcuyum. Umudumu kesmişken aradığım Fatma Şahin hanımefendi, ’Tabi ki destek oluruz’ dedi. Bana eşofmanlar gönderdiler, maddi- manevi destek oldular. Son olarak Gaziantep formasıyla katıldığım Balkan Şampiyonası’nda da dereceye girerek Gaziantep’i en iyi şekilde temsil ettim, ’Gaziantep’ diye haykırdım, Bana bu fırsatı verdikleri için Başkan Şahin’e ve ekibine çok teşekkür ederim."
 
Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ise Gazel Demiray’ın örnek alınacak azimle çalıştığını belirterek şöyle konuştu:
 
"Gazel hanım bize insanların hayatlarına dokunursak, azıcık desteklersen neler ortaya konulacağını gösterdi. Ayak parmakları olmamasına rağmen sağlam insanlarla yarışarak dereceye girdi. Ülkemizi ve kentimizi temsil etti. Kendisine çok teşekkür ediyorum ve başarılarının devamını diliyorum."
 
Konuşmaların ardından Gazel Demiray’ın kazandığı madalyaların önünde fotoğraf çektiren Başkan Fatma Şahin, Demiray’a el işlemesi bakır hediye etti.
Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2014, 17:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER