banner9

Avukatlara, Yapılandırma Bilgilendirmesi

İzmir Barosu tarafından, "Vergi Borçlarının 6736 Sayılı Sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun Kapsamında Avukatların Birikmiş Vergi, SGK ve Aidatların Yapılandırılması" başlıklı bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Avukatlara, Yapılandırma Bilgilendirmesi
 
İzmir Barosu Av. Nevzat Erdemir Konferans Salonu’nda avukatların yoğun ilgi gösterdiği panele İzmir Vergi Dairesi Başkanlığı Tahsilat Müdürü Emine Çetin konuşmacı olarak katıldı ve avukatlar yeni yasal düzenlemeler hakkında bilgilendirildi. Toplantının açılış konuşmasını yapan İzmir Barosu Başkanı Av. Aydın Özcan, vergi borçlarının yapılandırılması konusunda avukatların da bu yapılandırma içine alınmasında İzmir Barosu’nun çok önemli bir rolü olduğunu söyledi. Yasa ilk olarak TBMM’ye geldiğinde avukatların bu yasa kapsamında olmadığını, İzmir Barosu tarafından bunun öğrenilmesi sonrasında Barolar Birliği aracılığı ile gerekli girişimlerde bulunmak suretiyle, avukatların da bu yasa hükümlerinden yararlanmalarının yolunun açıldığını dile getirdi.
 
Av. Aydın Özcan ekonomik sıkıntı çeken avukatların zaman zaman baroya aidat borçlarının taksitlendirilmesi için başvuru yapmalarına rağmen mevzuat buna izin vermediği için yapılamadığını belirterek, bu anlamda avukatların bu yasa kapsamına alınmasının çok önemli olduğunu vurguladı.
 
DHA
Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2016, 14:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER