Avrupa Yurtdışı Eğitim Fuarı TAKEV'de...

Alman ve Avusturya Üniversiteleri TAKEV Öğrencileri için Mart ayında İzmir’e geliyor. 19-21 Mart 2015 tarihleri arasında TAKEV Okulları evsahipliğinde iki gün boyunca TAKEV Sahilevleri Kampüsünde gerçekleşecek fuarda Alman ve Avusturya üniversiteleri, eğitim olanaklarını ve bölümlerini öğrencilere tanıtacak.

Avrupa Yurtdışı Eğitim Fuarı TAKEV'de...
Almanca ve İngilizce olmak üzere iki yabancı dil avantajına sahip öğrencilerine  Avrupa’nın en seçkin  üniversitelerine kabul avantajı sağlayan TAKEV  Okulları, bu alanda yeni bir girişime daha imza atıyor. Almanya ve Avusturya ‘dan toplam 15 üniversitenin rektör ve dekan düzeyinde temsilcilerini öğrencileri ile buluşturan TAKEV Yurtdışı Eğitim Fuarı,aynı zamanda katılmak isteyen  tüm İzmirli öğrencilere ve velilere de açık olacak. İki gün sürecek fuarda üniversiteler, ilk gün Almanya’da yüksek öğrenim koşulları ve avantajları ile ilgili genel bilgilendirme toplantıları ve konferanslar düzenleyecek. İkinci gün ise üniversitelerin temsilcileri gerçekleşecek work shoplarda öne çıkan bölümlerini ve üniversitelerinin tüm koşul ve imkanlarını, ilgili öğrencilerle detaylı olarak paylaşacak.
 
 
 
 
Dil Diploması TAKEV Öğrencilerini Yurtdışı Eğitim Burslarında da avantajlı hale getiriyor...
 
Alman Hükümeti tarafından 5 yıl önce akreditasyon süreci tamamlanan TAKEV Okulları’ndan öğrenciler DSD I ve DSD II dil yeterlilik diploması alarak mezun oluyor.Tüm kuzey yarım kürede eş zamanlı olarak gerçekleşen diploma sınavlarında yüzde 98 oranında başarı elde eden TAKEV Mezunları elde ettikleri burs avantajları ile de Avrupa’da görecekleri yükseköğrenim koşullarında da avantajlara sahip. 
Bu yıla kadar en az bir TAKEV öğrencisinin almaya hak kazandığı Alman Şeref Bursu bu yıl üç TAKEV mezununa verildi. Alman Hükümetine bağlı çalışan ve başarılı yabancı öğrencilere verilen Alman Değişim Servisi’nin bursu (DAAD Bursu) akademik ve dil başarısını değerlendirerek öğrencinin Almanya’da yükseköğrenimini tamamlayıncaya kadar başta eğitim tüm masraflarının Alman Hükümeti tarafından  karşılanması anlamına geliyor. 
 
Stuttgart Sanayiciler Derneği-TAKEV İşbirliği
 
TAKEV Okulları Yönetim Kurulu Üyeleri ve Stuttgart Sanayiciler Derneği ile yapılan temaslar sonucu, Stuttgart’da mühendislik eğitimi görmek isteyen TAKEV mezunlarına da özel burs ve destekler sağlanması konusunda mutabakat sağlandı. Stuttgart bölgesi, uluslararası sanayii kuruluşlarının yoğun olarak bulunduğu ve üniversitelerle sanayii kuruluşlarının işbirliği içinde oldukaları bir bölge.
Stuttgart Sanayiciler Derneği’nin daveti üzerine bölgeye bir ziyaret gerçekleştiren TAKEV Okulları Yönetim Kurulu,olumlu ve güzel sonuçlarla döndü.
 
 
 
TAKEV Okulları Kurucu Temsilcisi Nur Yaraş, “Bugüne kadar birçok mezunumuz Almanya’daki seçkin üniversitelerde eğitim görme hakkına sahip oldu. Alman Hükümeti’nin her yıl Türkiye’den sadece 5 öğrenciye sağladığı tam bursu bu yıl üç öğrencimiz kazandı. Alman üniversitelerinde eğitim ücretsiz, ancak dil yeterliliği önemli bir kriter. TAKEV öğrencileri bu konuda çok şanslı. Lise bölümünden mezun olan öğrencilerimiz Almanya’da istedikleri üniversitede eğitim görebilecek dil yeterliliğine sahip oluyor. TAKEV mezunlarının yüksek akademik başarısı ve Almanca’ya hakimiyeti sonucunda harekete geçen Stuttgart Sanayiciler Derneği’nden bir davet aldık. Bu ziyaretimizden olumlu, güzel sonuçlarla döndük. Üniversitelerin öğrencilerimize sağlamak istediği geniş burs olanakları bizi çok mutlu etti. TAKEV öğrencileri bu üniversitelerin sınavlarını zaten rahatlıkla geçiyorlar, okula kabul edilmeleri ile ilgili bir sıkıntı yok. Sağlanacak olan burslarla daha çok öğrencimiz yurt dışında eğitim olanağına kavuşacak. Ancak bizler de yakın gelecekte  TAKEV Okulları olarak eğitim alanındaki tüm birikimimizi ve marka değerimizi bir üniversite grişimine aktarmak ve hayata geçirmek kararlılığındayız.Bu konu ile ilgili temaslarımızı sürüyor. ” dedi.
 
 TAKEV mezunlarının, Almanya’da eğitim almalarını ve başvuru şartlarını kolaylaştırmak amacıyla Alman Konsolosluğu tarafından özel vize kapsamına da alındığına dikkat çeken TAKEV Okulları Genel Müdürü Gönül Ketenci, TAKEV mezunlarının uluslararası bir diplomaya sahip olmalarının, üst düzeyde yabancı dil bilgisinin üniversite eğitiminde önemli avantajlar sunduğuna dikkat çekti.
 
Ketenci,“sadece Avrupa değil Türkiye’deki seçkin üniversiteler de  mezunlarımıza  donanımları nedeniyle ayrıcalıklar sağlıyor. Pek çok özel üniversite TAKEV mezunlarına her hangi bir başarı kriteri olmaksızın değişen oranlarda , sadece TAKEV mezunu olmalarından dolayı bur veriyor. Öğrencilerimiz, Heildelberg Üniversitesi Tıp Fakültesi;Heildelberg üniversitesi   Psikoloji Bölümü ;Born Üniversitesi Moleküler Tıp ve Genetik; Achen Teknik Üniversitesi mühendislik  gibi tüm dünyada en başarılı öğrencilerin dahi kabul almakta zorlandığı üniversitelerden ve bölümlerinden kabul alarak; Alman öğrencilerin dahi zorlandığı fakültele de akademik ve dil altyapıları sayesinde zorlanmadan yüksek öğrenimlerine devam ediyor. Bu bizler için büyük bir gurur.” Diye konuştu.
 
Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2015, 18:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER