banner51

'Atila Sürpriz Olmadı'

Cumhuriyet Halk Partisi'nin adaylarının açıklanmasının ardından AK Parti'nin adaylarından ilk açıklamalar gelmeye başladı. AK Parti'nin Bornova Adayı Kaya, ''Atila sürpriz olmadı." derken, Kemerli ise "CHP'nin iç işlerine karışacak değiliz.'' dedi.

'Atila Sürpriz Olmadı'
Gökdeniz Engin/BEN TV
 
AK Parti'nin Bornova Belediye Başkan Adayı İlhan Kaya, CHP'nin Bornova Belediye Başkan Adayı Olgun Atila'ya başarılar diledi. 
 
Kaya, ''Biz seçim stratejimizi CHP'nin adaylarına göre belirlemedik. Olgun olmuş Ahmet olmuş Kamil olmuş önemli değil. Biz İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Binali Yıldırım önderliğinde 30 ilçemizde belediyecilik nasıl yapılır farklı bir hizmet nasıl yapılır bunu halkımıza göstermek için aday olduk.
 
CHP'nin adayları hayırlı uğurlu olsun. Adaylara saygımız var. CHP'li başkanlar 30 senenin 25 senesinde İzmir'i ve Bornova'yı yönettiler ve farklı bir şeyler ortaya koyamadıkları için göreve talip olduk. 
 
Olgun kardeşimiz Anavatan Partisi'nin gençlik kollarından tanıdığımız bir arkadaşımız. Bizim için adaylığı sürpriz olmadı. Zaten CHP'li arkadaşlarımız Aziz Bey'in Olgun arkadaşımızın Bornova'da aday olmasını istediğini söylüyordu. Biz seçim stratejimizi CHP'nin adaylarına göre belirlemedik. Bornova'nın tümüme hizmet götürmek için göreve talip olduk. Yaptığımız ziyaretlerde büyük ilgi ile karşılaşıyoruz. Çamdibi'nde Bornova'nın her yerinde halkımız teveccüh gösteriyor. Biz seçimi Bornova'da aldık. Bunu halkımızın oyuna ipotek koymak için söylemiyorum. Ama aldığımız tepkiler Bornova'daki sivil toplum kuruluşları ve dernekler, halkımız Ak belediyeciliğin Bornova'da başarı sağlayacağını biliyor'' dedi. 
 
Öte yandan AK parti Karşıyaka Belediye Başkan Adayı Tanfer Kemerli ise CHP'nin Karşıyaka Belediye Başkan Adayı Hüseyin Mutlu Akpınar hakkında konuştu.
 
Kemerli, ''CHP'ye hayırlı olsun. Biz CHP'nin iç işlerine karışacak değiliz. Kendi işimize bakıyoruz. Sahadayız ve vatandaşımıza kendimizi anlatıyoruz. Cevat Durak dışındaki adayları pek düşünmedik ama CHP için hayırlı olsun'' açıklamasında bulundu. 
Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2014, 16:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER