banner51

Atila Müjdeyi Verdi!

Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila BEN TV'de merak edilen soruları cevaplandırdı. Bornova'nın patronu, kentsel dönüşüm müjdesi verdi. Stat 2015 yılına yetişecek diye konuştu.

BENTV/GÖKDENİZ ENGİN

Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, BEN TV Ana Haber Bülteninde Burak Cilasun'un sorularını yanıtladı. Başkan Atila, Bornova'da büyük projelerle yola devam ediyoruz. Kent ile ilgili alınan kararlarda Üniversiteler, Sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlarımızı sürece dahil ederek kararlar alıyoruz'' dedi. 

Atila, Doğduğum büyüdüğüm kentte Belediye Başkanı olarak görev yapmak benim için bir onur. Bornova, çok farklı disiplinleri olan bir ilçe. İşimiz zor ama bütün mesaimizi harcayarak kentimize hizmet vermeye devam ediyoruz. Bornova belediyesinin kuruluşu 1881 yılı. Ulu Önder Atatürk'ün doğum tarihi ile denk geliyor. Bu çok güzel bir tesadüf. Bornova, 1980 öncesinde ayrı belediyelikleri olan bir kent. Dolayısı ile işimiz zor ama her alanda her bölgeye hizmet götürmeye çalışıyoruz'' diye konuştu.
 
Kentin nüfusunun yaz ve kış aylarında değişmediğine dolayısı ile hem bölgeye hem İzmir'e hizmet ettiklerini belirten Atila, '' Her bölgeye götürdüğümüz hizmet farklı. Bunların hepsini yaparken daha az hizmet gitmiş yerlerden başladık. Bornova'daki 2 bin vatandaşa anket yaptık onların öncelik sırasına göre stratejik planımızı hazırladık öncelik sıramızı belirledik.İş birliklerini sonsuz önemsiyoruz. Büyükşehir belediyemizden ciddi destekler görüyoruz. Işıkkent, Pınarbaşı ve Çamdibi bölgesi bizim belediye başkanlığımız döneminde uzun yıllardır alamadığı desteği alacak'' diye konuştu. 
 
Bornova'nın herşeyinin olduğunu adeta fazlası var eksiği yok sözleri ile dile getiren Başkan Atila, kentin en büyük sorununun ulaşım olduğunu ulaşımı dahada kolaylaştırdıkları anda kentin kalkınacağını ifade etti. Atila, Topçu Tugayı bölgesindeki duvarın yıkımı ile yol açılacak dolayısı ile Küçükpark ve meydandaki trafik rahatlayacak bu da kentin kalkınmasının önünü açacak'' diye konuştu. 
 
Çamdibi'ndeki köprü projesinde sona gelindiğini belirten Atila, ''2015 yılı ile birlikte köprümüzü de hizmete sokacağız. Uçan yol ve Altındağ'da büyükşehir belediyesinin güzel ulaşım projeleri var bu hizmetler arttıkça kent gelişecektir'' dedi. 
 
Bölgedeki Üniversiteler ile Belediye olarak çok iyi bir çalışma ortamı yakaladıklarını belirten Atila, ''Üniversite bizim her anlamda hazinemiz. Rektörlerimize teşekkür ediyorum. Hem Ege hem Yaşar Üniversitesi ile çok iyi ilişkiler içindeyiz kenti birlikte yönetiyoruz'' diye konuştu. 
 
Atila,''Aşık Veysel rekraasyon alanı Karşıyaka'da Yalı, Alsancak'ta Kordon ne ise Bornova içinde aynı anlamı ifade ediyor. Kentlinin nefes aldığı bir alan o bölgede yaz boyunca konserler verdik vatandaşlarımızın katılımı çok yoğun oldu. Atatürk mahallesinde de böyle bir bölge kurduk ağaçlandırıp halkımıza sunacağız'' dedi. 
 
Atila, ''Dost kart benim öğrenci iken düşündüğüm bir proje idi. Öğrenci arkadaşlarımızın daha iyi koşullarda alışveriş yapmasını sağlamak için bu projeyi hayata geçirdik. Yurt dışından gelen öğrencilerimizin kentimizi, kültürümüzü anlaması için önemli bir proje 3 bine yakın öğrenci kardeşimiz 350 esnafımız dost kart sahibi oldu. Bu kart sayesinde yıllar sonra bu kentte okumuş arkadaşlarımız İzmir, Bornova sevdalısı olacaklardır'' diye  konuştu.
 
Kentsel dönüşüm başlayacak
 
Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila,''Kentsel dönüşüm konusunda halkımızla birlikte karar alıp uygulayacağız ben yaptım oldu anlayışına karşıyız. Kızılay, Çamdibi, Altındağ mahallerinde kentsel dönüşüme uygun adımlar yakında atacağız o bölgelerden otoyol geçtikçe değerler artacaktır vatandaşımızı mağdur etmeden bu konuda ciddi adımlar atacağız'' dedi. 
 
Stat Yetişecek
 
Olgun Atila, ''2015 yılında Doğanlar stadı bitecek. 6 bin 500 kişilik bir stat olacak. Biz bu stadın kapasitesini 10 bin kişiye çıkaracağız. Stadımızı Haziran ayı itibari ile aktif hale sokacağız'' diye konuştu.  
 
 
Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2014, 19:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER