Atıklardan Mucizeler Yarattılar

Konak İnkılap İlköğretim Okulu, üç ülkenin katıldığı Uluslararası Comenius Atık Projesi kapsamında Türkiye’yi temsil edenler arasında yer aldı.

Atıklardan Mucizeler Yarattılar

Konak İnkılap İlköğretim Okulu’nda okuyan 6, 7, 8’inci sınıf öğrencileri, atıklar konusunda bilinçlendirilmek üzere Avrupa Birliği’nin düzenlediği atık projesine katıldı. İtalya, Romanya ve Türkiye’nin ortaklaşa düzenlediği projenin konusu öğrencilerin ilgi odağı oldu.
Üç ülkeden ilkokul öğrencilerinin bir araya geldiği Comenius Atık Projesi, birlik ve beraberlikle neler yapılabileceğini bir kez daha gösterdi. Kendi aralarında ülkelerarası ziyaretlerini gerçekleştirip diğer ülkelerin çocuklarının da proje üzerine neler yaptığı incelendi.

Geçtiğimiz günlerde Konak İnkılap İlköğretim okulunda eğitim görmekte olan 27 öğrenci, 20 fotoğraf ve 50’den fazla ürünü sergiledi. Okul müdürü Bedri Yıldırım’ın yaptığı açılışa öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Sergide değişik fikirlerden yola çıkılmış çalışmalar yer aldı. Projedeki öğrenciler okulda sergiledikleri eserlerini arkadaşlarına sunmanın mutluluğunu yaşadılar. İngilizce öğretmeni Nesrin Arıner öğrencilerin atıklarla neler yapabileceklerini gözlemlemek üzere onlara eşlik etmekten mutluluk duyduğunu ifade ederek, “Bu projeyi öğrencilerime açıkladığımda gözlerindeki katılma isteği ve heyecanı gördüm. Projedeki başarılı okullardan biri olabileceğimize inandığım için öğrencilerimle çalışmalara başladık. İmkanları ölçüsünde hareket edip bilinçlendiler. Atıklar konusunda iyi bir çalışmaya imza attığımızı düşünüyorum. Bu projede ve bundan sonraki okulumuzla ilgili attığımız adımlarda desteklerini esirgemeyeceğine inandığım Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan’ a okulumuz ve öğrencilerim adına çok teşekkür ediyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2012, 09:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER