Atık Yağları Topla, Ödülünü Kazan

Bornova Belediyesi çevre bilincini geliştirmek için ilköğretim öğrencileri arasında ödüllü “Bitkisel Atık Yağ Toplama Kampanyası” düzenliyor. Okullar bitkisel atık yağları toplayıp hediyeler kazanırken, yağların biodizel ve bioelektriğe dönüşmesi sayesinde çevrenin korunmasına da katkı sağlanıyor

Atık Yağları Topla, Ödülünü Kazan
Bornova Belediyesi, ilköğretim öğrencileri arasında “Bitkisel Atık Yağ Toplama Kampanyası” düzenliyor.  Öğrencilerin çevre bilincini geliştirmek ve çevreye zarar vermeden yaşama anlayışını hayata geçirmek için başlatılan ödüllü Bitkisel Atık Yağ Toplama Kampanyası sayesinde, atık yağlar doğayı kirletmeden biodizel ve bioelektriğe dönüşecek. 16 Mayıs 2016’da son bulacak başvuruların ödülleri ise Çevre Koruma Haftası’nda sahiplerini bulacak.  
 
Alo atık hattı
 
Bornova sınırlarındaki tüm ilköğretim okullarının katılabileceği yarışma kapsamında öğrenciler; atık yağları, okullarında bulunan atık yağ toplama bidonlarında biriktirecekler. Atık yağ bidonları dolduğunda okul yönetimi bunları teslim etmek için 999 29 29 (dahili 2300)  numaralı Bornova Belediyesi Alo Atık hattını arayarak teslim edebilecekler. Toplanan yağlar lisanslı atık yağ toplama firmaları tarafından ölçümleri yapılarak teslim alınacak. İlgili firma okul yönetimine, teslim aldığı atık yağ miktarı ile ilgili bir form bırakacak.
 
Ödüller Çevre Haftası’nda
 
Bornova Belediyesi’nde oluşturulan komisyon okulların topladığı yağ miktarına karşılık çeşitli ödüller verecek. Kampanya sonunda  en fazla miktarda yağı toplayarak birinci olan İlkokul ve ortaokula birer adet projeksiyon cihazı ödülü verilecek. İkinci olan okula birer adet yazıcı, üçüncü olan okula ise birer adet fotoğraf makinesi ödülü verilecek. Dereceye giren okullar ödüllerini Çevre Koruma Haftası’nda alacak.
 
Kampanya kapsamında tonlarca atık yağın toplanmasının hedeflendiğini belirten Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila; “Hedef kitle olarak özellikle çocuk ve gençlerimizi belirledik. Çünkü amacımız geleceğine sahip çıkan bilinçli nesiller yetiştirmek” dedi.
 
Güncelleme Tarihi: 06 Ekim 2015, 11:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER