Atatürk İçin Özel Konser

Bayraklı Belediyesi, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, ölümünün 77’inci yıl dönümünde özel konserle andı. Gecede Bayraklı Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu ve konuk sanatçı Çiğdem Gürdal sahne aldı.

Atatürk İçin Özel Konser
 
Şef Halil Altınköprü yönetiminde gerçekleşen Bayraklı Belediyesi Türk Sanat Müziği korosu özel konseri Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’nde gerçekleşti. Konserin konuk sanatçısı ise Kültür Bakanlığı ses sanatçısı Çiğdem Gürdal oldu. Etkinlikte Atatürk’ün hayatı slayt gösterisi ile katılımcılara izletildi. Slayt gösterisi vatandaşlara duygu dolu anlar yaşattı. Hep bir ağızdan söylenen şarkılar ve Bayraklı Belediyesi tarafından dağıtılan Türk Bayrakları gecede muhteşem görüntüleri beraberinde getirdi. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün sevdiği şarkılarını seslendiren koristlere vatandaşlar da eşlik etti. Daha sonra sahne alan Kültür Bakanlığı ses sanatçısı Çiğdem Gürdal ise, gecenin finalinde dinleyenleri çoğu zaman duygulandırdı. Harbiye ve 10. Yıl Marşı ile son bulan gecede açılan 12 metrelik Türk bayrağı ise renkli görüntüler oluşturdu. Yüzlerce vatandaş ellerinde bayraklarla sanatçıları ayakta alkışladı.
 
Bayraklı’da Mustafa Kemal Atatürk’ü her alanda yaşatmaya çalıştıklarını dile getiren Belediye Başkanı Hasan Karabağ, "Çocuklarımıza bırakacak en güzel hediyemiz Atatürk Cumhuriyeti. Onunla bir kez daha gurur duyuyoruz. Keşke Atatürk yaşasaydı da sizleri görseydi" dedi.
Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2015, 11:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER