Ata Albayrak'ın Adı Sporla Yaşayacak

Bornova Belediyesi tarafından bu yıl 5.si düzenlenecek Masterler Ligi, geçen Mart ayında yaşamını yitiren Bornova Masterler Derneği'nin kurucusu ‘Ata Albayrak’ adıyla gerçekleştirilecek. 27 takımın mücadele edeceği geleneksel turnuvanın açılış maçı, 18 Ekim Cumartesi günü saat 17.00'de Bornova Masterler ile Saruhanlı Masterler arasında oynanacak.

Ata Albayrak'ın Adı Sporla Yaşayacak
Kendisi de uzun yıllar futbol oynayan Bornova Masterler Derneği'nin kurucusu Ata Albayrak'ın adı Bornova Belediyesi tarafından düzenlenen Masterler Ligi ile yaşayacak. 5’incisi düzenlenecek geleneksel turnuva bu yıldan itbaren Ata Albayrak'ın adını taşıyacak.
 
27 takımın katılacağı 2014-2015 Ata Albayrak Masterler Ligi, yaklaşık 6 ay sürecek. Maçlar üç grupta, çift devreli deplasmanlı lig usulüne göre oynanacak. Gruplarında ilk iki sırayı alacak takımlarla, en iyi üçüncülerden ikisi çeyrek finale çıkacak. 
 
Centilmence geçmesini dilediği turnuvaya katılacak tüm takım ve sporculara başarılar dileyen Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, “Bu yıl beşincisi düzenlenecek Bornova Masterler Ligi  turnuvamızı artık Ata Albayrak'ın adıyla düzenlenleyeceğiz. Sporcu kimliği ve kişiliği ile tüm Bornovalılara örnek olan Ata Ağabeyimizi saygıyla anıyoruz ” dedi.
 
ATA ALBAYRAK KİMDİR?
 
10 Kasim 1956 yılında doğdu. İlk ve orta öğrenimini Bornova'da tamamladı. Suphi Koyuncuoğlu Lisesi'ni bitirdikten sonra çalişma hayatina atıldı.Uzun yıllar TEDAŞ'ta çalıştı ve emekli oldu. Spora  her zaman ilgi duydu. Bornova Altınayspor ve İlkadımspor kulüplerinde forma giydi. Bornova Masterler Derneği'nin de kurucu başkanı olan Albayrak 2006-2007 sezonunda Aliağa, 2007-2008 sezonunda ise Bucaspor'da idari menajer olarak görev yaptı.
Güncelleme Tarihi: 15 Ekim 2014, 12:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER