At Tutkunları Bornova'da Buluştu

BORNOVA Belediyesi’nin düzenlediği 5. Rahvan At Yarışları, farklı yerlerden 145 at ve yüzlerce at tutkununun katılımıyla yapıldı. Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila da elindeki Türk Bayrağı ile ’Sancak’ adlı atın sırtında, alanı dolduranları selamladı.

At Tutkunları Bornova'da Buluştu
 
Bornova Belediyesi’nin Bornova Rahvan At Yetiştiriciliği ve Binicilik Kulübü ile birlikte düzenlediği 5. Rahvan At Yarışları, Pınarbaşı’n da yapıldı. Ödemiş, Aydın, Turgutlu gibi birçok yerden katılımın olduğu yarışlara 145 at ve yüzlerce at tutkunu katıldı. Yoğun ilgi gören yarışları, Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila da izledi. Yarışçıları ve alanı dolduran at tutkunlarını Bornova’da ağırlamaktan mutluluk duyduklarını belirten Başkan Atila, yarışlar öncesi Sancak adlı ata binerek elinde Türk bayrağı ile katılımcıları ve izleyicileri selamladı.
 
12 kategoride yapılan yarışlarda önce eleme, ardından final koşuları yapıldı. Birbirinden güzel atların mücadeleleri nefesleri keserken yarışlar sonunda 33 madalya sahiplerini buldu. Yarışın birinci olan atı ise eski yarış ağalarından merhum Rıfat Kıran adına yarışan Beyaz Gül adlı at oldu.
 
Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, "Rahvan atçılık yaşatılması gereken bir gelenek. Bu yarışların gerçekleşmesinde emeği olan herkese ve buraya gelerek misafirimiz olan yarışçılara çok teşekkür ederim" dedi.
 
Eski yarış ağası Rıfat Kıran’ın oğlu Hayrettin Kıran, Bornova Rahvan At Yetiştiriciliği ve Binicilik Kulübü adına Başkan Atila’ya rahvan atçılar için yaptıklarından dolayı plaket vererek teşekkür etti.
Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2017, 15:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER