Aslan'dan Kocaoğlu'na Ziyaret

EGE-KOOP Genel Başkanı Hüseyin Aslan, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nu makamında ziyaret ederek, İzmir Körfezi Evleri projesi hakkında ayrıntılı bilgi verdi. Aslan, 80 milyon TL harcanarak tamamlanan Dört Mevsim Konakları projesine İZSU tarafından su bağlanmasını talep etti. Kocaoğlu da yetkililere talimat vererek sorunun çözüm sürecini başlattı.

Aslan'dan Kocaoğlu'na Ziyaret
 
Ege-Koop Genel Başkanı Hüseyin Aslan, Güzelbahçe Dört Mevsim Konakları Projesi Başkanı Emekli Albay Soner Aydın ile birlikte İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nu makamında ziyaret etti. Ziyaret sırasında Aslan, Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu’na Ege-Koop’un yeni projesi İzmir Körfezi Evleri ve Dört Mevsim Konakları projeleri hakkında bilgi sundu. Ege-Koop Genel Başkanı Aslan, ’Ege-Koop İzmir Körfezi Evleri’ projesinin, Çiğli’de Evka-2’nin üst tarafında, zemin katının bile İzmir körfezine hakim bir konumda olduğunu söyledi. Aslan ve Aydın, Güzelbahçe -Urla arasında orman içinde Urla Körfezi’ne hakim 130 bin metrekarelik imarlı konut alanında tamamladıkları dubleks, tek katlı ve tripleks en az 400-500 metrekare özel bahçeli Ege-Koop Dört Mevsim Konakları Projesi ile ilgili ayrıntılı sunum da yaptı.
 
Ege-Koop Başkanı Aslan; yoğun bir çalışmanın sonucunda yüzde 100 anlaşmalı olarak yapım aşamasına gelen Uzundere Kentsel Dönüşüm uygulamasında sorunların aşılmasında sonuna gelinmesi ve bu alana İzmir’e önemli yatırımları kazandıran Mesut Sancak’ın talip olmasına sevindiğini vurguladı. Aslan, Sancak’ın projeyi kısa sürede tamamlayacağına inandığını belirterek, "Kentsel dönüşüm çalışmalarının halkla yüzde 100 anlaşmalı olmasını çok önemsiyorum. Bu kutlanması gereken büyük bir başarıdır ve Sayın Kocaoğlu’nun eseridir. Uzundere Kentsel Dönüşüm Projesi bu anlamda İzmir’de örnek olacak ve kentsel dönüşümün önünü açacak" dedi. Aslan, şunları söyledi:
 
"İzmir’in çok acil, ancak; kentimizin mimari yapısını bozmadan ve kenti beton yığını haline dönüştürmeden; her bölgesinde kentsel dönüşüme ihtiyacı var. Öncelikle yapılması gereken, Büyükşehir Belediyesi koordinasyonunda, meslek odaları, sivil toplum kuruluşlarının katılımıyla İzmir konsensüsünde buluşmak."
 
Hüseyin Aslan, Ege-Koop’a kentsel dönüşüm konusunda bir sorumluluk düştüğü takdirde, herhangi bir talep ve beklenti olmaksızın her zaman yardımcı olmaya hazır olduklarını belirterek, "Gerekirse kentsel dönüşümün uygulanacağı mahalle ya da adalarda kooperatifleşme yoluyla daha rahat anlaşma sağlama imkanı olabilir" diye konuştu.
 
Aslan ve Aydın, Güzelbahçe-Urla arasındaki Çamlı Mahallesi’ndeki Ege-Koop Dört Mevsim Konakları Projesi alanına Başkan Kocaoğlu’nu davet etti. Başkan Kocaoğlu da en kısa zamanda proje alanına mutlaka geleceğini ifade etti. Aslan ve Dört Mevsim Konakları Projesi’nin Kooperatif Başkanı Soner Aydın, projede kanalizasyon, içme suyu, su deposu, arıtma tesisi, yarı olimpik yüzme havuzu ve elektrik altyapı imalatları ile birlikte konutların tamamlandığı bilgisini Başkan Kocaoğlu’na sunarak, İZSU tarafından siteye suyun bağlanması talebini dile getirdi. Başkan Kocaoğlu da İZSU yetkililerine talebin yerine getirilmesine yönelik talimat verdi.
Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2016, 12:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER