banner51

Asgari Ücret Artışına Şartlı Destek

Kemalpaşa Sanayici ve İşadamları Derneği (KESİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Aytekin Öztaş, asgari ücretin yükseltilmesine şartlı destek verdiklerini söyledi.

Asgari Ücret Artışına Şartlı Destek
KESİAD’ın gelenekselleşen ’Bir Konu Bir Konuk’ toplantısı Kemalpaşa Ramada Oteli’nde gerçekleştirildi. Toplantıya konuşmacı olarak katılan Uluslararası Ticaret ve Finansman Uzmanı Doç. Dr. Coşkun Küçüközmen’den önce sanayicilere seslenen KESİAD Başkanı Aytekin Öztaş, 1300 liraya yükselmesi beklenen asgari ücret için Hükümet’in de elini taşın altına koyması gerektiğini ifade etti.
 
Asgari ücretin yükseltilmesinin özellikle KOBİ ölçeğindeki sanayicileri ekonomik olarak olumsuz etkileyebileceğini anlatan Öztaş, “Sigorta primleri ile özlük hakları sanayicinin en büyük gider kalemi olarak göze çarpıyor. Asgari ücretin yükseltilmesi için belli bir alt yapı oluşturulmalı. Hazine nezdinde oluşturulacak bir fondan asgari ücretin yükseltilmesi için çalışma yapılabilir. Asgari ücretin artışı ile birlikte yükselecek olan prim yükünü sadece sanayici karşılamamalı. Devlet te bu yükün bir kısmını karşılamalı. Aksi takdirde zaten yüksek olan vergi ve prim yükümüz daha da artacak. Bu durum da yeni istihdamın önüne geçebilir. Bu nedenle Hükümetimiz bu konuda her iki kesimi de mağdur etmeyecek bir düzenleme getirmeli" dedi.
 
Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2015, 10:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER