Art Arda Silah Sesleri Geldi!

Ege Üniversitesi (EÜ) Kampüsü'ne iki kişi gece giderek, Edebiyat Fakültesi’nin duvarına yazı yazdığı ve havaya ateş ettiği iddiasıyla iki kişi gözaltına alındı.

Art Arda Silah Sesleri Geldi!
Olay, kampüste öğrenci grupları arasında çıkan bir kavgada Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun bıçaklanarak öldürülmesinden sonra, 25 Şubat 2015 günü, saat 01.30 sıralarında meydana geldi. Polise, kampüste şüpheli kişilerin havaya ateş ettiği ihbarı yapıldı. Bunun üzerine bölgeye giden Bornova İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, buradaki güvenlik görevlilerinden, üç kişinin Edebiyat Fakültesi’nin duvarına yazı yazdığı, daha sonra ellerindeki malzemeleri atıp havaya ateş ederek kaçtığı bilgisini aldı. Bunun üzerine kampüse, Olay Yeri İnceleme ekipleri sevk edildi. Polisler, boya kutuları üzerinde parmak izi çalışması yaptı. Duvara yazı yazan kişilerin A.S.Ç. (25) ve E.D. (23) olduğu belirlendi. Şüphelilerden A.S.Ç., Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından evinin karşısında bulunan sokakta yakalandı. E.D. ise aynı gün Bornova Polis Merkezi Amirliği’ne gelerek teslim oldu.
 
TUTUKSUZ YARGILANACAKLAR
 
İki zanlının, polise verdikleri ifadede, Çakıroğlu’nun ölümünden duydukları üzüntüden dolayı duvarlara yazı yazdıklarını ancak çevreden gelen silah seslerinden korktukları için malzemelerini bırakarak oradan uzaklaştıklarını, olay yerine herhangi bir arabayla gitmediklerini, güvenlik görevlilerinin olmadığı kör noktadan yaya olarak girdiklerini söylediği bildirildi. Her iki zanlı, ifadelerinin ardından adliyeye sevk edildi ve tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.
Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2015, 11:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER