Arkas Yine Zirvede!

İzmir'de 2013 yılında en fazla vergiyi Arkas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Lucien Arkas ödedi. Rekortmenlere ödüllerini İzmir Valisi Mustafa Toprak ve İzmir Vergi Dairesi Başkanı Rıfat Engin verdi.

İzmir’de 2013 yılında en fazla vergi ödeyen rekortmenler düzenlenen törenle ödüllerini aldı. Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Meclis Salonu’nda düzenlenen törene İzmir Valisi Mustafa Toprak, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Sırrı Aydoğan, İzmir Vergi Dairesi Başkanı Rıfat Engin, SGK İl Müdürü Engin Bilgili ile vergi rekortmeni işadamları katıldı.
 
Törenin açılışında konuşan Vergi Dairesi Başkanı Rıfat Engin, bu yıl 26’ncısı kutlanan Vergi Haftası’nın ödül töreni ile sona ereceğini söyledi. Ülke ekonomisine yaptığı katkılar nedeniyle rekortmenlere teşekkür eden Engin, “İzmir’in vergi tahsilatında İstanbul’un ardından Türkiye 2’ncisi olması da kentin borcuna olan sadakatini gösteriyor” dedi.
 
İzmir Valisi Mustafa Toprak ise bir ülkede sosyal ve ekonomik kalkınmada verginin önemli bir rol oynadığını anlattı. Türkiye’de ilk 4 ilin ülkenin yüzde 75’lik gelirini sağladığını vurgulayarak, “İstanbul, Ankara, izmir ve Bursa ülkemize en fazla katkıyı sağlayan illerimizden. Kentimizin bu başarısında sizlerin katkısı çok büyük. Hepinizi tebrik ediyorum” diye konuştu.
 
Gelirler Vergisi sıralamasında Arkas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Lucien Arkas İzmir birincisi olurken, Türkiye sıralamasında ise 24'üncü sırada yer aldı. Kurumlar Vergisi'nde ise olan Philsa Philip Morris birinci olurken, Türkiye sıralamasında kendisine 20’nci sırada yer buldu.
 
 
Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2015, 17:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER