Arkas Line Ege- İspanya Servisini Güçlendiriyor

Arkas Line, dünyanın en büyük konteyner taşımacılığı hattına sahip Maersk Group’un bünyesinde bulunan Seago Line ile gemi paylaşımı (vessel sharing agreement) anlaşması yaptı. Seago Line’ın 1 gemiyle ortak olacağı servis, 3 gemiyle haftalık olarak verilmeye devam edecek. Arkas Line’ın yeni gemisi Cinzia A ile kapasitesi artırılan ortak servis, geminin 2 Mayıs’ta Valencia’dan çıkması ile başlamış olacak.

Arkas Line Ege- İspanya Servisini Güçlendiriyor
 
Akdeniz’de güçlü bir konumda olan ve armatörlerle ortak servisler geliştirerek işbirliklerini artıran Arkas Line, gemi paylaşımı anlaşmalarına bir yenisini daha ekledi. Ege-İspanya (ASA) Servisi’ne Maersk Group’un bünyesinde bulunan Seago Line’ın da bir gemisini ekleyen Arkas Line, gemilerini büyüterek servis kapasitesini artırdı. Arkas Line ASA Servisi’nde Cinzia A ve Stanley A olmak üzere iki gemi ile, Seago Line ise bir gemisi ile hizmet verecek. Arkas’ın Nisan ayında filosuna kattığı 45. konteyner gemisi Cinzia A, 2001 yılında Almanya’da inşa edildi. Nominal kapasitesi 2452 TEU olan geminin reefer kapasitesi ise 400 TEU. Stanley A’nın nominal kapasitesi ise 2824 TEU, reefer kapasitesi 566 TEU.
 
ASA Servisi Valensiya (TCV ve Noatum terminalleri) Castellon - Barselona - Fos - Selanik - Marport -İzmit - Gemlik (Rodaport) - İzmir (Tce Ege Aliaga) - Cagliari - Valensiya rotasını izliyor.
Güncelleme Tarihi: 28 Nisan 2016, 15:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER