banner51

Arayanı Soranı Olmayanlara Gittiler

İzmir Müzisyenler Derneği üyeleri, "Arayanı, soranı olmayanlara gidiyoruz" sloganı ile yola çıkıp, Aliağa Ceza İnfaz Kurumu’ndaki Kadın Cezaevi’ne, başta çocuk oyuncakları olmak kadın ve çocuklar için birçok malzeme ulaştırdı.

Arayanı Soranı Olmayanlara Gittiler
İzmir Müzisyenler Derneği, gönüllülerden topladığı yardımları cezaevindeki kadın ve çocuklara teslim etti. Foça Barış Kadınları, Çağdaş İzmir Gençlik İnisiyatifi, Yaşam Hakkını Destekleme Derneği, Umut Grubu, Kadın Yazarlar Derneği ve Türkiye’nin diğer illerinden duyarlı vatandaşların projelerine destek verdiğini söyleyen İzmir Müzisyenler Derneği gönüllüsü Meltem Demir, "Selamlarınızı götürdük, onların da selamlarını getirdik. ’Arayanı, soranı olmayanlara gidiyoruz’ diye yaptık çağrımızı. Amacımız hem çocuklu kadınlara destek olmak, onların yaşadıkları sıkıntılarla ilgili toplumda bir duyarlılık yaratmak hem de cezaevlerinde de yüzünü gösteren ayrımcılığa dikkat çekmekti" dedi.
 
Yaptıkları çağrının toplumun çeşitli kesimlerinde çok güzel bir karşılık bulduğunu ve göz önünde olmayan bu sorunun daha önce farkında bile olmadıklarını söylen Demir, "Pek çok dernek ve bağımsız grup kendi aralarında ağ oluşturarak yardım topladılar. Topladığımız tüm bu malzemeleri destek ve dayanışma mesajlarımız ile Şakran’a götürdük. Ardından kadınlarla müzik yaptık, çocuklarla balon katlama, yüz boyama ve çeşitli eğlenceler düzenledik. 4 duvar arasında mahkum kadınlarla bir günlüğüne de olsa değişik bir gün geçirdik. Çaldık söyledik, onlar da şarkıları ve sazlarıyla bize eşlik etti. Zaman zaman oynayarak, zaman zaman da ağlayarak duygularımızı birlikte yaşadık" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2017, 15:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER