banner9

Arap İş Adamları Torbalı'ya Yatırımı Görüştü

İzmir’in Torbalı ilçesindeki Ticaret Odası’nda Arap ve Türk işadamları arasında "İşbirliği Oturumu" düzenlendi. 35 ülkeden 100 işadamının katıldığı oturumda Torbalı’nın yatırım için cazibe merkezi olduğu anlatıldı. İşadamlarının ikili görüşmelerde ticari işbirliklerine imza attı.

Arap İş Adamları Torbalı'ya Yatırımı Görüştü
Türk Arap Ekonomi ve Stratejik İşbirliği Derneği (TASCA) ile Torbalı Ticaret Odası (TTO) ortaklığında yapılan Arap İşbirliği Oturumu önceki gün Torbalı Ticaret Odası’nda gerçekleşti. 35 ülkeden yaklaşık 100 işadamının katıldığı organizasyonda Arap yatırımcılara bölge tanıtılarak yatırım için uygunluğu anlatıldı. Oturum sonrası gıda, tarım, gayrimenkul, imalat ve madencilik sektörlerinden 100’e yakın Arap iş adamı, ilçede yatırımı bulunan firma temsilcileriyle ikili görüşmelerde bulundu. Oturumun açılışında konuşan TASCA Başkanı Muhammed Adil Ege Bölgesi’nin ortak yatırımlarla ilgili potansiyel merkez olarak belirlendiğini söyledi. Torbalı’nın her geçen gün yatırım için daha da cazip hale geldiğini belirten Adil, "Torbalı, ulaşım imkanları ve her geçen gün büyüyen iş hacmi ile cazip bir hal aldı. Buluşma sayesinde yatırımcılara bölgeyi tanıtarak ilişkilerimizi geliştirdiğimiz için mutluluk duyuyorum" dedi.
 
YATARIM ÇAĞRISINDA BULUNDU
TTO Başkanı Abdulvahap Olgun, ilçesine yatırım çağrısında bulunarak "İlçemiz her geçen gün sanayi ve ticarette daha da söz sahibi olmaktadır. Zaten bugüne kadar ilçemizde yapılan yatırımların doğruluğu rakamlarla da tescillenmiştir. Sloganımızda dediğimiz gibi Torbalı artık her anlamda cazip bir kenttir. Hem ulaşım imkanları hem de ilçede birçok önemli şirketin bulunması yatırımların uygunluğu konusunda belirleyici bir etken. Heyet içerisinde bölgeye yatırım yapacak olanların olduğunu bilmek bizim için mutluluk verici. İlçemizde de birçok işadamı sizlerle işbirliği yapmayı bekliyor.  Umarım hep birlikte çok güzel işler başarırız" dedi. Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez konuşmasında Torbalı’nın ekonomik ve stratejik önemini belirterek Torbalı’nın 800 civarı büyük ve orta ölçekli sanayi kuruluşu ile yılda 1 milyar Dolar’a yakın ihracat gerçekleştirdiğine dikkat çekti ve "Bugün Torbalı önemli bir organizasyona ev sahipliği yapıyor. Sizlere açık çek veriyorum, Torbalı’ya yatırım yapmak isteyenlere kapımız açık. Elimizden gelen her türlü kolaylığı sağlayacağız. Sizlerle ortak projelere imza armaya hazırız" dedi.
Güncelleme Tarihi: 24 Aralık 2017, 12:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER