Annesi İçin Saf Tuttu

İzmir'de, Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş'ın annesi 77 yaşındaki Macide Altay, uzun süredir tedavisinin devam ettiği evinde hayatını kaybetti. Anne acısı yaşayan Başkan Pekdaş, cenaze namazında en ön sırada saf tuttu.

Annesi İçin Saf Tuttu

CHP'li Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş'ın annesi Macide Altay, uzun süredir yaşlılığa bağlı rahatsızlıklarının yanı sıra, beyinde su birikmesi olarak bilinen hidrosefali rahatsızlığından dolayı iki yıldır tedavi görüyordu. Tedavisine evde devam edilen Altay, bu sabaha karşı yaşamını yitirdi.

EN ÖN SAFTA DURDU

Macide Altay için Alsancak Hocazade Camisi'nde cenaze töreni düzenlendi. Başkan Sema Pekdaş'ı, İzmir Büyükşehir Belediye başkanı Aziz Kocaoğlu, Eşi Türkegül Kocaoğlu, ilçe belediye başkanları, CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır ile çok sayıda vatandaş yalnız bırakmadı. Cami avlusunda taziyeleri kabul eden Sema Pekdaş, daha sonra tabutun başında bekleyen babası Halil Altay'ın yanına gelip, onu teselli etti. Sema Pekdaş daha sonra da, cenaze namazında en ön sırada saf tutup, cenaze namazı kıldı. Pekdaş, helallik istendiği sırada ise gözyaşlarına hakim olamadı. Kılınan cenaze namazından sonra Macide Altay'ın cenazesi, toprağa verilmek üzere Seferihisar Sığacık Mezarlığı'na götürüldü.
 

Güncelleme Tarihi: 13 Aralık 2017, 15:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER