banner51

Anneliğin Tadını Çıkarıyor

İlik nakli olabilmesi için Türkiye’nin tek yumruk olduğu 8 yaşındaki Melis Akbaş’ın annesi Sevil Akbaş, şimdi anneliğin tadını çıkarıyor.

Anneliğin Tadını Çıkarıyor
İlik nakli olabilmesi için Türkiye'nin tek yumruk olduğu 8 yaşındaki Melis Akbaş'ın annesi Sevil Akbaş, şimdi anneliğin tadını çıkarıyor. İlik nakli öncesinde zorlu bir süreç yaşayan anne Akbaş, "Her kadın anne olmalı, bu duyguyu tatmalıdır" dedi.
 
Aylarca ilik nakli için bekleyen, yüzde 90 uyumlu iliğin bulunmasıyla da hayata tutunan 8 yaşındaki Melis Akbaş'ın annesi yaşanan zorlu sürecin ardından geleceğe umutla bakıyor. İlik naklinin ardından kızının rahat etmesi için evde uygun ortam hazırlayan ve onunla bire bir ilgilenen anne Akbaş, şöyle konuştu: "15 yıllık çalışma hayatım var. Melis'in rahatsızlığıyla birlikte ücretli veya ücretsiz izin kullanma hakkım vardı, şimdi onu kullanıyorum. Melis toparlandıktan sonra çalışacağım. Ne yaparsanız yapın önceliğiniz her zaman evladınız olacaktır. Her kadın anne olmalı, bu duyguyu tatmalıdır."
 
"NAKİL EDİLDİĞİ GECEYİ TARİF EDEMEM"
 
İlik naklinden bu yana yaklaşık 3 ay geçtiğini kaydeden anne Akbaş, Melis'in sağlık durumuyla ilgili şunları söyledi: "Melis'in sağlık durumu iyiye gidiyor. Ufak bir enfeksiyon oldu o da hemen doktorlar tarafından bertaraf edildi. İnşallah uzun süre iyiliği devam edecek. Yine tedirginliklerimiz var ama nakil edildiği geceyi tarif edemem. Eve getirince nasıl koruyacaksınız diye düşünüyorsunuz. Okula gitmeyi çok istiyor şu an. Üzülüyorum ama sabırla o günün geleceğini söylüyorum ona."
 
İlik nakli öncesinde bir anne olarak yaşadıklarını anlatan Akbaş o günleri şu sözlerle anlattı: "O günler çok sıkıntılı ve kederliydi. Biz bir imdat çığlığı attık ve o çığlığa Türkiye ses verdi. Hayal kırıklığıyla sonuçlanmadığı için Allah'a şükrediyorum. Bize bu süreçte dua edenlere ben de dua ediyorum. Her anlamda zorlukla karşılaştık. Sabırla ve mücadele ederek üstesinden gelmektir önemli olan. Bir hayat söz konusuydu, bunu ifade etmek çok zor ve o benim kızımdı. Bulutlar ağlasın ama anneler ve çocuklar asla ağlamasın. Bunun için kim varsa ellerinden geleni yapsınlar."
 
Kızının daha rahat bir ortamda yaşaması için işyerinden izin aldığını belirten Akbaş şöyle konuştu: "15 yıllık çalışma hayatım var. Melis'in rahatsızlığıyla birlikte ücretli veya ücretsiz izin kullanma hakkım vardı şimdi onu kullanıyorum. Melis toparlandıktan sonra çalışacağım. Ne yaparsanız yapın önceliğiniz her zaman evladınız olacaktır. Bütün annelerin böyle düşündüğüne inanıyorum. Melis dünyaya geldiğinde tarif edilemeyecek bir duygu yaşadık. Melis bize bu duyguyu yaşattığı için Allah'a şükrediyorum. Her kadın anne olmalı, bu duyguyu tatmalı. Ben belki biraz talihsizlik yaşamış olabilirim, ama herkes bunları yaşayacak diye bir şey yok. Bu da bir deneyimdir. Ne kadar çileli de olsa, onun da mutluluk veren yanları vardı, biz onu da yaşadık."
Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2014, 11:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER