Anne-Oğulu Rehin Alan Zanlı Tutuklandı

İzmir’in Aliağa İlçesi’nde, pompalı tüfekle anne-oğulu bir süre rehin aldıktan sonra polise teslim olan 34 yaşındaki Osman G., sevk edildiği adliyede tutuklandı.

Anne-Oğulu Rehin Alan Zanlı Tutuklandı
Bir petro kimya şirketinde taşeron işçi olarak çalışan ve aynı zamanda pazarcılık yapan Osman G., dün saat 09.30 sıralarında siteler mahallesi, 428 Sokak, Ekin Sitesi’ndeki apartmanın beşinci katındaki daireyi pompalı tüfekle bastı. Eve temizliğe gelen 36 yaşındaki Songül T. ve oğlu 19 yaşındaki Muzaffer T.’yi rehin alan Osman G.’nin tehdit ve hakaretlerini duyan yan dairedeki tesisatçılar, durumu polise bildirdi.
 
İhbar üzerine gelen polis ekipleri çevre güvenliğini aldı. Evin terasındaki iki rehineyi bırakması için polislerin saatler süren ikna çabası sonuç vermeyince özel harekat polisleri operasyon için hazırlığa başladı. Terasta üç, dört kez pompalı tüfekle havaya ateş eden Osman G., yemek ve çay siparişi verdi.
 
YEMEĞİNE İLAÇ KONULDU
 
İddiaya göre, sipariş verilen yemeğe konulan ilaçla sakinleştirilen Osman G., saat 16.00 sıralarırnda Muzaffer T.’yi serbet bıraktı. bir saat sonra da daha önce gönül ilişkisi olduğu ileri sürülen Songül T.’yi serbest bırakan Osman G. polise teslim oldu. Aliağa İlçe Emniyet Müdürlüğü’ndeki işlemlerinin ardından bugün adliyeye sevk edilen Osman G., tutuklandı.
Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2015, 17:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER