Anadolu'ya Dostluk Köprüsü!

Anadolu'nun farklı il ve ilçeleriyle dayanışma ruhunu güçlendirmek ve kardeş kentlerin sosyal eksiklerini tamamlayabilmek için çalışmalar yürüten Karşıyaka Belediyesi, Tunceli ve Kütahya’ya yardım elini uzattı. Çatı malzemelerinden oturma banklarına kadar çok sayıda ihtiyaç malzemesi, tır ve kamyonlarla yerlerine ulaştırıldı. 

Karşıyaka Belediyesi, Tunceli ve Kütahya’daki belediyelerden gelen destek taleplerini yanıtsız bırakmadı. Kütahya’nın Simav ilçesine bağlı Demirci beldesine; çelik konstrüksiyon çatı malzemesi, sandviç panel, parklar için oyun grubu, oturma bankları ve çöp konteynerinden oluşan, 3 tır dolusu eşya yardımı yapıldı.
 
TEMİZLİK VE DÜZEN
 
Doğu bölgesini de unutmayan Karşıyaka Belediyesi, Tunceli’nin ilçelerinden Pülümür’e 800 litrelik 25 adet çöp konteyneri, çöp kovaları ve oturma bankları gönderdi. Nazımiye’ye ise yine 25 adet çöp konteyneri ulaştırıldı. Ağır kış şartlarından etkilenen yapıların iyileştirilmesine, kentlerin temizlik, düzen ve daha modern bir görünüme kavuşturulmasına katkı sağlayacak yardımlar, kardeş kentlerdeki vatandaşlar tarafından da memnuniyetle karşılandı. 
 
“DESTEĞİMİZ SÜRECEK”
 
Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Belediyelerimizden gelen talepleri, gücümüz yettiğince karşılamaya çalıştık, batıdan doğuya güzel bir dostluk köprüsü kurduk. Karşıyakalılar olarak dayanışma ve yardımlaşma ruhumuzla, her zaman ihtiyacı olanlara destek vermeye devam edeceğiz” dedi.
Güncelleme Tarihi: 21 Şubat 2015, 10:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER