banner9

Alzheımer İçin Yürüyüş

İzmir Büyükşehir Belediyesi, 21 Eylül Dünya Alzheimer Günü'nde, "Aklına gelir miydi, hiç aklıma gelmeyeceğin" sloganıyla Alzheimer Farkındalık Yürüyüşü, düzenleyecek.

Dünya genelinde her geçen gün hızla yaygınlaşan ve kesin tedavisi henüz bulunamayan Alzheimer hastalığı konusunda farkındalık yaratmak amacıyla İzmir Büyükşehir Belediyesi ile Dokuz Eylül Üniversitesi, ortak bir çalışma yaptı. 21 Eylül Dünya Alzheimer Günü için, saat 17.00'de, Kıbrıs Şehitleri Caddesi'nde yürüyüş düzenlenecek. Yürüyüşe destek verenh katılımcılarda, Alzheimer hastalığının rengi olan mor tişört ve mor şapka dağıtılacak. Alzheimer Derneği İzmir Şubesi'nin dernek yöneticileri ve üyelerinin de destek verdiği yürüyüşte üzerinde "Bugün Babam İçin (Kahramanım İçin) Mor Giyindim", "Bugün Unutanları Hatırlama Günü" yazılı pankartlarında taşınıcağı öğrenildi. 
 
SAAT KULESİ'NDE MOR IŞIK
 
2013 İstanbul Yaşlılık Girişimi Fuarı'nda "Yaşlı Dostu Kent" ödülüne layık görülen İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin etkinliğinde ayrıca, Saat Kulesi' de, saat 19.00'dan itibaren, Alzheimer Hastalığı'nın rengi olarak kabul edilen mor ışık ile ışıklandıracak.
 
Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2015, 12:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER