Alsancak Garı'nda Anma

İzmir’in Konak İlçesi’ndeki Alsancak Garı’nda, DİSK, KESK, TMMOB ve TTB’nin çağrısı üzerine toplanan yaklaşık 300 kişi, Ankara’da düzenlenen terör saldırısında ölenleri andı. Gar önündeki trene, Birleşik Taşıma İş Sendikası üyesi 13 kişinin fotoğrafının bulunduğu pankartı asan gruptakiler, karanfil bırakıp mum yaktı. Ardından yürüyüşe geçen grup AK Parti ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan aleyhinde slogan attı.

Alsancak Garı'nda Anma
Ankara’da geçen cumartesi günü düzenlenen terör saldırısının ardından DİSK, KESK, TMMOB ve TTB’nin çağrısı üzerine yaklaşık 300 kişi, bugün saat 19.00’da Alsancak Garı önünde toplandı. Gruba, saldırıda ölen Ayşe Deniz ile Berna Koç’un yakınlarına taziye ziyaretinde bulunmak üzere İzmir’e gelen HDP Ağrı Milletvekili Leyla Zana’da destek verdi. Ankara’daki saldırıda yaşamını yitiren Birleşik Taşıma İş Sendikası üyesi 13 kişiyi anmak isteyen grup, gar önündeki tarihi lokomotife, söz konusu sendikası üyesi 13 kişinin fotoğrafının bulunduğu pankartı astı. Buraya karanfil bırakan gruptakiler, mum yaktı, AK Parti ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan aleyhinde slogan attı.
 
Anma sonrası Barış İçin Kadın Girişimi adlı grup öncülüğünde yaklaşık 200 kadın yürüyüşe geçti. HDP’li Zana da bir süre kadınlarla yürüdü. Bornova Sokağı’ndan Kıbrıs Şehitleri Caddesi’ne geçen grup yürüyüşü cadde girişinde sonlandırdı. Bir süre slogan atan grup daha sonra dağıldı.
 
Güncelleme Tarihi: 15 Ekim 2015, 21:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER