banner9

Alsancak Garı Önünde İşlem Tamam

İZMİR’de yürütülen tramvay hattı çalışmaları kapsamında, Alsancak Garı’nın bulunduğu bölgeyi kapsayan Altınordu Meydanı ile Vahap Özaltay Meydanı arasındaki bölge, planlanandan 4 gün önce bitirildi.

Alsancak Garı Önünde İşlem Tamam
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin yapımını sürdürdüğü Konak Tramvayı’nın zorlu etaplarından biri daha geride kaldı. Hat imalatları kapsamında Alsancak Garı önünde 31 Temmuz’da başlayan, Sait Altınordu Meydanı ile Vahap Özaltay Meydanı arasındaki bölgeyi içine alan etap, 2 hafta içinde tamamlandı. Çoğunlukla 24 saate yayılan bir çalışma temposuyla hat imalatlarını bitiren ekipler, asfaltlama çalışmasını da tamamlayarak bölgedeki trafik akışının normale dönmesini sağladı. Bu bölümdeki çalışmaların İzmir Enternasyonal Fuarı’nın başlayacağı 18 Ağustos’ta bitirilmesi planlanırken, Büyükşehir Belediyesi ekipleri olağanüstü bir çabayla yolu iş takviminde öngörülen süreden 4 gün önce bitirdi.
 
Tramvayın Konak-Alsancak aksında yer alan bölümlerinden Montrö-Çankaya hattı Kurban Bayramı’na, Konak-Gazi Bulvarı hattı da okulların açılışına yetiştirilecek.
Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2017, 19:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER