banner51

Alman Şirketler Öğrencilerle Buluştu

TAKEV Okulları ,Goethe Institu'su ve İzmir Kalkınma Ajansı’nın düzenlediği organizasyon, Alman Şirketlerle öğrencileri buluşturdu.

Alman Şirketler Öğrencilerle Buluştu
Alman Konsoloslugu'nun da destek verdiği organizasyona ev sahipliği yapan TAKEV Fen ve Anadolu Lisesi, aynı zamanda  Almanca Dil eğitimi almak isteyen; Almanya’da yüksek öğrenim görmeyi hedefleyen farklı okullardan lise öğrencilerini de  organizasyonda konuk etti.
 
Dr. Oetker, Fersan, Hugo Boss, Bosch, Viessmann , Mahle ve Enercon olmak üzere toplam yedi alman firmasının yetkilileri ,düzenlenen seminerlerde öğrencilerle bir araya gelerek şirketlerin yapısıyla ve istihdam koşullarıyla ilgili detaylı bilgilendirme yaptı.
 
Almanya Federal Cumhuriyeti İzmir Başkonsolosu Thomas Gerlach, böylesi bir organizasyonun, ekonomik ve kültürel faliyetleri çok yoğun olan iki ülke açısından da çok büyük öneme sahip olduğunu belirtti. Böylesine önemli ve  başarılı bir organizasyona ev sahipli yaptığı için TAKEV Okulları’na teşekkür eden Gerlach, “ Türkiye’de 12 milyar dolarlık yatırımı bulunan Almanya için Türkiye’deki eğitim, iletişim ve yabancı dil eğitimi büyük önem taşıyor. Burada bulunan gençlerimiz, İngilizce’nin yanı sıra Almanca dil eğitiminin, geleceklerini şekillendirmekte ne derece önemli olduğunu bir kez daha görme ve anlama şansı yakaladılar.” dedi.
 
Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2014, 10:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER