banner9

Alman Konsolosu'na Taziye Ziyareti

İstanbul Sultan Ahmet Meydanı’nda Alman turistlerin öldüğü saldırının ardından AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican, Almanya İzmir Başkonsolosu Thomas Gerlach’e taziye ziyareti yaptı.

Alman Konsolosu'na Taziye Ziyareti
 
AK Parti İzmir İl Başkanı Delican’a ziyarette Dış İlişkiler Başkanı Mehmet Tozlu, Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı Ömer Gültekin, Tanıtım ve Medya Başkanı İbrahim Halil Ölmez, Halkla İlişkiler Başkanı Nazmi Yılmaz, İl Yönetim Kurulu Üyesi Kader Ertemiz, Narlıdere İlçe Başkanı Aslan Bilgi ile birlikte AK Parti Narlıdere ilçe yönetim kurulu üyeleri de eşlik etti.
 
Yaşanan menfur saldırıda hayatını kaybeden Alman vatandaşlarının da acısına ortak olduğunu dile getiren İl Başkanı Delican, "Kayıplar hepimizin kaybıdır, acınız acımızdır. Bu dostluğu ve birlikteliği, bu tür hain terör saldırıları asla bitiremeyecektir. Terörün dini, dili ve ırkı asla olamaz. Hep birlikte teröre karşı mücadelemiz devam edecektir. Patlamada hayatını kaybedenlere bir kere daha Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır niyaz eder, yaralı hastalarımıza da acil şifalar dileriz" dedi.
 
Ziyaretten dolayı müteşekkir olduğunu belirten İzmir Almanya Başkonsolosu Gerlach, "Buraya teşkilatınızla beraber yoğun bir katılımla acımızı paylaşmak üzere gelmeniz bizi bir kez daha duygulandırmıştır. Sizin de belirttiğiniz gibi bu tür hain terör saldırıları iki ülke arasındaki dostluğu ve birlikteliği asla bozamaz. Gerçekleştirdiğiniz bu ziyareti Berlin’e mail ve telefon ile mutlaka bildireceğim. Bu hepimizin ortak acısıdır, geldiğiniz için bizimle olduğunuz için müteşekkiriz" dedi.
 
Ziyaret sonrasında AK Parti yönetimi konsolosluk önüne karanfiller bıraktı.
 
 
Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2016, 16:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER