banner9

Aliyev Aliağa'da Anıldı

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Haydar Aliyev ölümünün 14. yılında kendi adına taşıyan Heydar Aliyev Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin Konferans Salonu’nda düzenlenen tören ile anıldı.

Aliyev Aliağa'da Anıldı
Türkiye-Azerbaycan kardeşliğinin eğitim alanındaki en önemli isimlerinden biri olan merhum Azerbaycan Cumhurbaşkanı Haydar Aliyev, adının yaşatıldığı Aliağa Heydar Aliyev Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nde anıldı. Aliyev’in ölümünün 14. yılında düzenlenen anma töreninde, iki ülkenin milli marşları okunarak saygı duruşunda bulunuldu. Törene Aliağa Kaymakamı Bayram Yılmaz, Azerbaycan Cumhuriyeti Türkiye Büyükelçisi Hazar İbrahim, Azerbaycan Eğitim Ataşesi Necibe Nesibova, İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürü Ogün Derse, Aliağa İlçe Emniyet Müdürü Gürcan Alev, SOCAR Temsilcisi Halig Mustafayev, AK Parti Aliağa İlçe Başkanı Yaşar Akbulut ve çok sayıda öğrenci katıldı.
 
Aliyev’in hayatı hakkında konuşmaların yapıldığı törende söz alan katılımcılar merhum Cumhurbaşkanı’nın Türkiye ve Azerbaycan dostluk ilişkilerinin gelişiminde en önemli adımları attığını, bugün yapılan ortak yatırımların temelinde Haydar Aliyev’in kurguladığı ilişkilerin olduğunu vurguladı. Tören Aliyev’in hayatını anlatan belgesel ve oratoryo gösterisinin ardından şiir ve kompozisyon yarışmasında ilk 3’e giren öğrencilerin ödüllerinin takdim edilmesi ile sona erdi.
Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2017, 19:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER