Alice Harikalar Diyarında 86. İEF'de

LEWİS Carrol’un çocuklar için yazdığı Alice Harikalar Diyarında adlı  eseri, ışık ve renkler arasındaki dans gösterileriyle İzmir Enternasyonal Fuarı’nda yeniden gösterilecek.

Alice Harikalar Diyarında 86. İEF'de

Lewis Carrol’un çocuklar için yazdığı ancak bir felsefi metin özelliğini taşıyan Alice Harikalar Diyarında adlı  eseri; teknolojiyle yaratılan muhteşem görüntüler, ışık ve renkler arasındaki dans gösterileriyle İzmir Enternasyonal Fuarı’nda yeniden can buluyor.

Alice’in tavşan deliğinden bakarak düşmeye başlaması, dünyayı ve kendini sorgulayarak başladığı maceralar Sirk Tiyatrosu Elysium’un  Ukraynalı dansçılarıyla izleyenleri de o sonsuzluğa açılan deliğin içine doğru bir yolculuğa taşıyacak.

Alice Harikalar Diyarında, 19-20-21-22 Ağustos tarihlerine Kültürpark Atatürk Açıkhava Tiyatrosu’nda izlenebilecek.

Elysium’un kurucuları,  sirk dünyasında büyük bir değişime imza atarak, halkın eğlencesi için hayvanların kullanılmasına karşı çıkarak şöyle diyorlar:

“Bizim yeni sirkimizde sadece seçkin atletler, akrobatlar, dansçılar ve palyaçolar var.”

Elysium Sirki’nde, İnsan yeteneklerinin teknolojik fırsatlarla biraraya gelerek yarattığı muhteşem şöleni izlemenin yanı sıra aklın, mantığın, felsefenin derinliklerinde dolaşmanın hazzını da yakalayacağız. 

Alice Harikalar Diyarında’nın biletleri Biletix’ten (3 TL) alınabilecek.
 

Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2017, 12:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER