Ali Engin Kaldığı Yerden Devam Ediyor

Genel merkezin "İzmir'de ön seçim yapılacak" açıklamasının ardından, CHP İkinci bölge milletvekili aday adayı Ali Engin, çalışmalarına kaldığı yerden devam ederek, sabah erken saatlerde CHP Karşıyaka İlçe Yönetim Kurulu ile kahvaltıda buluşan Ali Engin, daha sonra Foça'ya geçerek ilçede ziyaretlerde bulundu.

Ali Engin Kaldığı Yerden Devam Ediyor
CHP Karşıyaka İlçe Başkanı Mustafa Özuslu ve yönetimin tam kadro katıldığı kahvaltıda ana gündem ön seçim oldu. İlçe yönetimi olarak ellerinden geleni yapacaklarını söyleyen başkan Özuslu, Karşıyaka için çok büyük şans olarak gördüğü Ali Engin'i her fırsatta destekleyeceklerini belirtti. Başarı mesajlarının verildiği kahvaltıda Ali Engin, CHP'nin her kesime eşit mesafede olan duruşunun ve demokrasiye olan inancının sayesinde iktidar olacağını söyledi. Ayrıca Engin ön seçim konusunda sergilediği net tavrını yenileyerek "Her ne olursa olsun kazanan demokrasi olacaktır" dedi.
 
Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ'ın kardeşi Abdurrahman Karabağ'ın cenaze törenine katılan Ali Engin, buradan sonra Foça'ya geçerek Ziraat Odası, Alevi Dernekleri, Tüketici Koruma Vakfı, Atatürkçü Düşünce Derneği, Belediye ve CHP İlçe Teşkilatına ziyaretlerde bulundu.
 
Foça'dan bir vekil geçti
 
İlçe ziyaretlerinde aldığı olumlu tepkiler ve destekler sayesinde çalışmalarına yorulmadan devam eden Ali Engin, Foça Ziraat Odası ve Alevi Derneklerinin başkanları tarafından "vekilim hayırlısı olsun" şeklinde karşılandı. Ziraat Odası Başkanı Ercan Yüksektepe ve Bağarası Alevi Dernekleri Başkanı Munzur Küçük ‘ün ön seçim hakkında bolca bilgi aldıkları görüşmelerde, ikili Ali Engin'e yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür etti. CHP'li Belediyelerin yoğun çalışmasının ardından Cem Evlerinin ibadethane olarak sayılmasını demokrasinin bir gereği olarak gören Ali Engin, İzmir Büyükşehir Belediyesinin ve Foça Belediyesinin ortak projesi olan yeni Alevi Kültür Derneğinin henüz açılışının yapılmadığı binasını Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ ile birlikte gezdi. Foça'nın genç ve dinamik başkanının Ali Engin'e ziyaretlerinde eşlik etmesi ve her fırsatta destek vermesi gözden kaçmadı.
 
"Atatürk'ün açtığı yoldan gideceğim"
 
Foça Atatürkçü Düşünce Derneğinde, dernek üyelerine ve partililere seslenen Ali Engin, CHP'nin ambleminde bulunan altı okun ne anlama geldiğini çok iyi bildiğini ve her ne olursa olsun  "Atatürk'ün açtığı yoldan gideceğinin" altını çizdi. Gittiği yerlerde görüştüğü yüzlerce partilinin tek sorunu olan "ithal aday olmasın" isteği ADD üyeleri tarafından da hatırlatılınca Engin, " Bu sorun ön seçim sayesinde artık sizlerin elindedir. Tanıdığınız bildiğiniz aday adaylarına oy vererek hem demokratik hakkınızı kullanmış olacaksınız hem de bildiğiniz, sizleri iyi tanıyan, Ankara'da iyi temsil edebilecek adayları belirleyeceksiniz" dedi. Halkın desteklediği adaylarla kaybedilen birçok düşüncenin Türkiye'ye geri kazandırılacağının altınını çizen Engin, ADD'ye vermiş oldukları destekten dolayı teşekkür etti.
 
Foça’dan tam destek
 
Atatürkçü Düşünce Derneği ziyaretinden sonra soluğu belediye binasında alan Engin, burada Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ ile görüştü. Kendisini hiç yalnız bırakmayan Başkan Demirağ, Ali Enginle birlikte CHP Foça İlçe Başkanlığına geçerek partililerle buluştu.
 
Başkan, Ali Engin’in İzmir ve bölge için yaptıklarını değerlendirirken, kendisinin il başkanlığı döneminde hizmet aşkıyla birçok başarıya imza attığının altını çizdi. CHP'li bir belediye başkanı olarak desteklerinin eksiksiz bir şekilde devam edeceğini belirten başkan "Sayın milletvekilimize şimdiden hayırlısı olsun diliyorum" sözlerine yer verdi.
 
CHP Foça İlçe Başkanı Günal Biçer ise İlçede yapılan toplantıda söz alarak "Foça örgütü olarak pozitif ayrımcılık yapmak zorundayız. İlçemiz Ali Başkanımızı Ankara'ya göndermek için elinden geleni yapacaktır" dedi. Toplantı sonrası Belediye Başkanı, İlçe Başkanı ve birçok partili ile birlikte hatıra fotoğrafı çektiren Ali Engin, ilerleyen saatlerde Foça Turizm Derneği ve Tüketici Koruma Derneklerini de ziyaret ederek hem derneklerin sorunlarını dinledi hem de Foça'dan alacağı destekle beraber hizmetlerinin artarak devam edeceğini vurguladı.
 
Foça'dan mutlu bir şekilde ayrılan Ali Engin, verdiği mesajlarda demokrasinin yeniden kazanılması için çalışacağını, mevcut hükümetin dayatmış olduğu politikalarla mücadele edeceğini belirtti. Son olarak tüm Foça'ya vermiş oldukları destekten ötürü teşekkür eden Ali Engin, görev verilirse Foça için neler yapılması gerektiğini çok iyi bildiğini söyledi.
 
Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2015, 10:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER