banner9

Alaçatı Müzik Kirliliğine 'Dur' Diyor

İşletmeci Haldun Demirhisar, ünlü piyanist Fazıl Say ve Rue 1387’nin sahibi Funda Arkas, Alaçatı’da yaşanan müzik kirliliğinin önüne geçmek ve kaliteli müzik dinlenmesine zemin hazırlamak için kolları sıvadı. Önümüzdeki sene düzenlenecek Alaçatı Festivali için piyano başına geçen Say, müzikseverlere keyifli dakikalar yaşattı.

Alaçatı Müzik Kirliliğine 'Dur' Diyor
Türkiye’nin en gözde tatil mekanlarından biri olan Çeşme/Alaçatı’da yaşanan müzik kirliliği Alaçatıseverleri harekete geçirdi. 
 
İşletmeci Haldun Demirhisar ve ünlü piyanist Fazıl Say’ın “daha kaliteli müzik” için 2017’de düzenleyecekleri Alaçatı Festivali için sahneye çıkan ilk isim Say oldu. Demirhisar’ın sahibi olduğu Neyse’de gerçekleştirilen konsere en büyük desteği ise Rue 1387’nin sahibi Funda Arkas verdi.
 
Demirhisar, fikrin ortaya çıkışını şöyle anlattı: “Fazıl burada, Alaçatı’da klasik müzik, jazz ve rock’ın birarada olduğu bir festival yapmamız gerektiğini söyledi. Festivalin dokusunu şimdiden oluşturmak için yola koyulduk. Burada arkadaşım Funda’dan yardım istedim. Birlikte 2017’de yapacağımız festivalin ilk konserini gerçekleştirdik.”
 
Geceye destek veren Rue 1387’nin sahibi Funda Arkas, “Haldun bana ilk geldiğinde “Alaçatı’daki müzik kirliliğini bizim temizlememiz gerekiyor” dedi. Buna katılıyorum çünkü Çeşme ve Alaçatı bu değil. Sadece bildiğimiz, kulağa aşina gelen müzik değil de biraz daha kulak pasını alan, daha kaliteli, daha ruhu ve karakteri olan bir müzik yaratmaktı. Seve seve “evet” dedim. Hepinizden destek bekliyoruz” diye konuştu.
 
Fazıl Say ise, gelecek yıllarda da dünyaca ünlü sanatçıları davet ederek festivali devam ettirmek istediklerini belirtti.
 
400’ün üzerinde dinleyicinin katıldığı  konserde Say, Beethoven’dan Chopin’e Eric Satie’den George Gershwin’e kadar bir çok ünlü sanatçının eserinin yanısıra kendi bestelerini de seslendirdi. 
Güncelleme Tarihi: 30 Ağustos 2016, 11:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER