Alacak Cinayetine Çifte Müebbet İstendi

İzmir’in Bayraklı İlçesi’nde, alacak yüzünden çıktığı belirtilen tartışmada, aynı otomobilde bulunduğu Şeref Çelik ve onun arkadaşı Turgut Çığır’ı tabancayla başlarına ateş ederek öldürdüğü iddiasıyla, iki kez müebbet ve 3 yıl hapis cezası istemiyle tutuklu yargılanan 59 yaşındaki Kenan D., hakim önüne çıktı. Kenan D., “İki ikişiyi alacak verecek meselesi yüzünden öldürdüm. Bana çok kötü küfür ettiler. Ben de dayanamayıp, ateş ettim" dedi.

Alacak Cinayetine Çifte Müebbet İstendi
 
Olay, geçen 18 Ağustos’ta Fatih Sultan Mehmet Caddesi 53 numara önünde meydana geldi. Çelik konstrüksiyon işleri yapan Kenan D., taşeron işlerini yapan Şeref Çelik ve toptan metal inşaat malzemeleri satışı yapan Turgut Çığır ile Osmangazi semtinde buluştu. Üç kişi Şeref Çelik’in kullandığı 35 LY 003 plakalı otomobille, Özkanlar semtindeki bir alışveriş merkezinin önüne geldi. Park halindeki araç içinde konuştukları sırada, arka koltukta oturan Kenan D., sürücü Çelik ile ön sağ koltukta oturan Çığır’ı tabancayla başlarına ateş ederek öldürdü. İddiaya göre, canına kıymak isteyen Kenan D., silahın tutukluk yapması üzerine bıçakla kendisini karnından ve boynundan yaraladı. Çevredekilerin haber vermesiyle gelen polis ekipleri yaralı Kenan D.’yi yakalayıp, Ege Üniversitesi Hastanesi’ne kaldırdı. Kenan D. tedavisinin ardından, tutuklandı.
 
Kenan D., İzmir 4’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde ’Kasten adam öldürme ve 6136 Sayılı Kanuna Muhallefet’ suçlarından iki kez müebbbet ve 3 yıl hapis cezası istemiyle yargılandığı davaya başlandı. Bugün yapılan ilk duruşmaya, tutuklu yargılanan sanık Kenan D., ölenlerin yakınları ile tarafların avukatları katıldı. Savunma yapan Kenan D., “Ben polis karakolunda ifade verirken sıkıntı içindeydim. Bu ifadelerim yeterli değildi. Olay tarihinde maktülleri tabanca ile ateş ederek öldürdüm. Ölenlerin bana yaklaşık 600 bin TL borçları vardı. Bunlar beni mahvetti, iflasa sürükledi. İnsanların yüzüne bakamaz hale geldim. Olay günü bana çok kötü küfür ettiler. Küfür etmeleri bardağı taşıran son damla oldu. Olayda kullandığım silah ruhsatlı. Olaydan önce iki kişiyi öldürmeyi kafama koymamıştım" dedi.
 
Sanığın avukatı Feyzi Oylupınar ise “Maktüllerin, müvvekilime olan borcu yüzünden olay meydana geldi. Olay öncesi ölenler, müvekkilime 125 bin liralık çeki imzalatıp, tefeciye vermek istemişler, kendisi kabul etmemiş. Bunun üzerine ölenler küfür edip, tehdit etmiş ve yüzüne tükürmüşler" dedi. Ölen Şeref Çelik’in eşi Necmiye Çelik, “Sanığı ismen tanıyorum. Eşimle Salihli’de ortak bir iş yaptıklarını biliyorum. Ortaklık gayri resmi idi. Eşimle birçok kez telefon görüşmesine şahit oldum. Eşimin sanıktan 6 bin lira alacaklı olduğunu duydum. Biz çok sıkışmıştık. Buna rağmen sanığa senet verdik. Sanık bunun karşılığında 2 bin 500 lira para verdi. Mayıs 2014’te sanık benim maaşımın üzerine haciz koydurdu. Senedi kendisinden istememize rağmen vermedi. Sanıktan şikayetçiyim" dedi. Turgut Çığır’ın işe Münnever Neşe Çığır da sanıktan şikayetçi olduğunu söyledi.
 
Mahkeme heyeti sanığın tutukluluk halinin devamına karar verip duruşmayı gelecek yıla erteledi. Duruşma çıkışında ölenlerin yakınları, sanık avukatına sözlü sataşmada bulundu, araya giren polis tarafları ayırdı.
Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2014, 14:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER