Akpınar'dan Nergislilere İyi Haber

Kentin merkezi noktalarını yenilemek ve çağdaş görünüm kazandırmak için çalışmalar yürüten Karşıyaka Belediyesi, kazanın en kalabalık güzergahlarından Nergiz Çarşısı'na da el attı.

Akpınar'dan Nergislilere İyi Haber
Belediye ve Gediz Elektrik A.Ş işbirliğinde yapılacak çalışmalarla, çarşıdaki elektrik direkleri ve çöp kutuları yer altına alınacak.İkinci süreçte yol ve kaldırımlar yenilenecek, altyapı eksikleri giderilecek.
 
 
Hizmet Seferberliği
Karşıyaka Belediyesi, şehrin en merkezi ve canlı bölgelerinden Nergiz Çarşısı'nın çehresini değiştirmek için harekete geçti . İzmir Megakent Belediyesi ve Gediz Elektrik AŞ işbirliğiyle yürütülecek hizmet seferberliğine, elektrik hatlarından başlandı. Çalışmalar kapsamda; Ali Alp Böke Caddesi rotanındaki elektrik direkleri kaldırılarak, kablolar yer altına alınacak. Böylelikle hem bireylerin can güvenliği sağlanmış olacak aynı zamanda doğrudan ve kabloların yarattığı imaj kirliliği giderilecek. Elektrik hatlarının sonrasında , bölgedeki bütün çöp konteynerleri de yer altına alınarak Çarşı çağdaş bir görünüme kavuşturulacak. Güzergahdaki yağmur suyu ve kanalizasyon hattı yenilenecek. Cadde üzerindeki bozuk kısımlar ve kaldırımlar yine tertip edecek . 45 gün içinde tamamlanması tasarılanan çalışmalarla, Nergiz Çarşısı baştan inşa edilecek.
 
 
" Küçük Dokunuşlar, Büyük Mutluluklar"
Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Sevinçli Akpınar "Nergiz Çarşısı, yüzlerce esnafı barındıran ve güler yüzlü, aydınlık insanlarıyla Karşıyaka'ya umut saçan bir merkez konumunda. Milletin da tavsiye ve taleplerini alarak, bu bölgeyi modernize etmek, alt ve üst yapı eksiklerini gidermek bizim görevimiz. Küçük dokunuşlarla büyük mutluluklar yaratmaya aynı ritimde devam edeceğiz" diye konuştu .
Güncelleme Tarihi: 21 Şubat 2016, 10:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER