'AKP İktidarı Sadece...'

Seçim çalışmalarını sürdüren Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İzmir 2. Bölge 1. sıra milletvekili adayı Ahmet Kenan Tanrıkulu, son 13 yılda açlık sınırının rekor düzeyde arttığını belirterek, “AKP iktidarı sadece yandaşın cebini doldurmuş, aziz Türk milletinin 13 yılda yoksulluğunu artırmıştır" dedi.

'AKP İktidarı Sadece...'
AK Parti’nin her seçimde taşeron işçilere vaatler vererek oy koparmaya çalıştığını, sonra ortadan kaybolduğunu öne süren Tanrıkulu, “Buyurun şu anda hükümetsiniz, verdiğiniz vaatleri yerine getirmeniz için hiçbir engel yok. Toplayın Meclisi çıkarın yasaları. Asgari ücret için kaynak nerede diye bizi eleştiren AKP iktidarı 1 Kasım seçimlerinde telaşa kapılmış ve asgari ücret vaadini artırmıştır. Bunu vaat olarak vermenize ne gerek var, buyurun yarın asgari ücreti artırın, sizi tutan mı var? Biz bunları söyleyince asgari ücret vaatlerini 1 sene sonra 2016’da uygulayacaklarını açıklıyorlar" dedi.
 
SİGORTASIZ ÇALIŞMA ÖNLENECEK
 
MHP iktidarında sigortasız çalışanın kalmayacağını ifade eden Tanrıkulu, “Beyannamemizde aynen belirttiğimiz gibi sigortasız çalışma ve çalıştırma önlenerek aktif sigortalı sayısı artırılacak ve bu suretle hem sistemin sürdürülebilirliği sağlanacak, hem de sigortalının mağdur edilmesi önlenecektir. Kayıt dışı işçi istihdamına yol açan mevzuat, maliyet, denetim yetersizliği, bürokrasi gibi hususlarda alınacak tedbirlerle kayıt altına alma özendirilecektir. Prim teşvikleri kayıtlı istihdamı artıracak şekilde düzenlenecektir. Çalışma hayatında kontrolsüz göçten kaynaklanan olumsuzlukların giderilmesi için gerekli tedbirler alınacaktır" diye konuştu. MHP iktidarında asgari ücretin alınacak tedbirlerle işverene yük olmadan net 1400 Türk Lirası olacağını söyledi.
Güncelleme Tarihi: 18 Ekim 2015, 12:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER