Akgerman'dan Seçim Yorumu

Batı Anadolu Sanayici ve İşadamları Dernekleri Federasyonu (BASİFED) Yönetim Kurulu Başkanı Levent Akgerman, halkın Haziran seçimlerinden bu yana ülkede yaşanan kaosu ve terörü bitirmek adına, istikrarın sağlanması için oylarını Adalet ve Kalkınma Partisi’ne verdiğini söyledi.

Akgerman'dan Seçim Yorumu
Halkın karşılıklı anlayış ve birlik duygusu içinde sandıklara gittiğini belirten Akgerman,“7 Haziran sonrasında yaşanan belirsizlik süreci iş dünyası ve vatandaşı güvenlik kaygısına sevk etti. Artık seçim atmosferini bir an önce geride bırakarak Türkiye’nin geleceğini düşünmek, özellikle kamu ve hukuk alanında şeffaf ve hesap verebilir kurumların inşasını ve ertelenmiş reformları hayata geçirmek zorundayız. Ülkede ekonomi gündemi kapsamında, sanayi, hizmetler ve tarım da dahil olmak üzere odaklanılması gereken bir çok konu var" dedi.
 
Yeni hükümetten; inovasyon, Ar-Ge ve bilimsel eğitimi öne çıkaran, yüksek katma değer odaklı bir büyüme modelini gündemine almalarını beklediklerini dile getiren Akgerman, “Oluşturulacak hükümetin, Türkiye’nin enerjisini doğru yönlendirerek, yeni dönemde Türkiye’nin yapısal sorunlarını ve düğümlerini çözeceğine inanıyoruz. 12. yılını geride bırakmış bağımsız ve gönüllü bir iş dünyası temsil kurumu olarak, bu yolda üzerimize düşeni yapmaya hazırız. Yeni parlamentonun; Türkiye’deki özgürlük alanlarını genişletme, demokratik standartları yükseltme, hukuk devletini güçlendirme ve refah seviyesini artırma yolunda uyum içinde çalışmasını arzu eder, 26. Dönem TBMM’ye başarılar dileriz" dedi.
 
 
Güncelleme Tarihi: 02 Kasım 2015, 15:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER